Wybór Windowsa XP czy 7 x32, x64 dla jednej gry

Witam. Obecnie mam zainstalowany Windows 7. Posiadam oryginalne wersje x86 i x64. Zarówno jak kupowałem peceta w 2003 mam też Windows XP.

Planuję kupić Call of Duty Black Ops i tutaj mam dylemat. Na XP pamiętam jak grałem w CoD MW2 multi czy single to chodziło ładnie płynnie, natomiast system mi się znudził dlatego niedawno zdecydowałem się na 7. Na 7 gdy odpaliłem GTA Episodes From Liberty City to moim oczom ukazały się warpy. Zdemotywowało mnie to. Teraz nie wiem czy dla Black Opsa wracać do XP żeby płynnie chodzić czy zostać przy 7 ( mogę zrobić reinstall np. na x86 jeśli to konieczne, pozgrywam wszystko ) i obniżyć ustawienia grafiki.

Specyfikacja mojego sprzętu:

Procesor- Intel Core 2 Quad Q6600 ( 4rdzeniówka 2.4 Ghz )

RAM- 2 GB DDR2 667 Mhz

Karta Graficzna- GeForce 8800 GT 512 MB

Dodam, że Black Ops to będzie ostatnia gra, w którą będę grał raczej na kompie, ponieważ w grudniu kupuję konsolę, tak więc komputer będzie mi później już służył wyłącznie do internetu, oglądania filmów, słuchania muzyki, rzadziej gry. Proszę o pomoc. Z góry dzięki

Na twoim sprzęcie nie powinno być różnicy w grach między XP a 7. Może jedynie masz ciut za mało RAM’u, ale do Black Ops wystarczy.

Przy 2GB RAM’u zdecydowanie lepiej mieć x86.

Czemu kupujesz konsolę, jak masz jeszcze całkiem dobry komputer, nadający się do gier? :stuck_out_tongue:

Gra na 32 calach, XBL bez lagów, na konsole powoli wychodzą lepsze i bardziej zopymalizowane tytuły :stuck_out_tongue:

Stanowczo za mało RAMu. Mi przy 4GB MW2 potrafi wywalić błąd o małej pamięci. A przy Black OPS ten problem występuje jeszcze częściej i muszę wyłączać programy w tle :wink:

Bzdury.

Komputer nie dość, że możesz podłączyć do swoich “32 cali” to jeszcze będziesz mógł ustawić rozdzielczość FullHD (jeśli te 32 cale taką obsługują).

Czym się niby różni XBL od GFWL? Przecież nawet konto z XBL działa także w GFWL.

Grafika zawsze będzie lepsza na PC i wcale nie trzeba dużo wydawać na PC, żeby radził sobie z nowymi tytułami. Nie mówiąc już, że gry na PC są znacznie tańsze.

A miałeś Win 7 x64?

Sugerujesz powrót do XP?

bart25

Wątpie że jego karta graficzna zrobi mu full hd na 32" xd

DiamondBack, 2GB jak najbardziej wystarcza do każdego Call of Duty.

Widocznie masz dużo syfu uruchomionego w tle. Przypuszczam też, że masz wyłączony plik stronicowania. Włącz go.

Ja jak miałem 2GB to nie było żadnych problemów z wydajnością gier, a teraz jak mam 4GB, to nie dość, że nie ma problemów, to jeszcze mogę wiele innych rzeczy w tym czasie mieć włączonych.

Wiesz co ja myślę że może by coś ci dało przejście na system 32 bit,wg mnie 64 bit powinno się instalować jeżeli ma się powyżej 2gb ram (3-4 i więcej) ja właściwie tam nie widzę różnicy u siebie instalowałem 64 bit bo mam 4gb ram i przy 32 bit nie widać tego 1gb,a system 64 bitowy żre więcej ramu,a ustawienia też możesz zmienić trochę,możesz zaktulizować jeszcze directx,sterowniki do karty graficznej,może ustawić zgodność z innym systemem może to coś da.wylączyć aero w grze może to coś da :slight_smile: popróbuj :smiley: a sprawdź czy pliku stronicowania nie masz wyłączonego,możesz zdefragmentować dysk może będzie lepsza wydajność dysku

Swoje przypuszczenia odłóż na półkę, bo wszystkie są błędne.

Nie mam żadnego syfu w tle. Mam włączony plik stronicowania. Mam win7 x64 więc przy 2 GB to sobie mogę sapera włączyć. A 4GB to już jest mało (dodam tylko, że każdego Calla mam uruchomionego na FULL wraz z AAx16 w rozdzielczości FullHD). Więc albo ty masz XPka albo mały monitor dlatego ci 2GB starczały.

Twoje są również błędne.

Jedyne prawdziwe, to że póki co mam system 32-bitowy (Windows 7), więc mam użyteczne 3,25GB. Również gram w fullHD z AA.

Nigdy nie słyszałem, żeby ktoś narzekał narzekał na małą ilość RAM’u mając 4GB + plik stronicowania na systemie x64.

może spróbuj powyłączać niepotrzebne procesy w auto starcie polecenie msconfig w menu start-zakładka uruchamianie

To już słyszysz - ja narzekam. Sam jesteś błędny :slight_smile:

Ciebie nie brałem pod uwagę, bo z tobą właśnie dyskutuję na ten temat.

Powiedz mi co niby zajmuje ci 4 GB RAM’u podczas gry?

Black Ops bierze maksymalnie 1200 MB, czyli dla systemu zostaje prawie 3GB, a jeszcze jest przecież plik stronicowania.

Chcesz mi powiedzieć, że sam Windows zużywa 3GB RAM’u? Otóż miałem nie raz do czynienia z Windowsami x64, zwykle nieźle zawalonymi śmieciami, a zużycie nie przekraczało nigdy 1,5 GB.

Mój system zainstalowany ponad rok temu bierze sobie 700MB bez dodatkowych programów. Zanim miałem 3,25GB, to użycie było na poziomie 500-600MB (Windows jest bardziej rozrzutny przy większych ilościach RAM’u).

bart25

xp zużyw MAKSYMALNIE do 3 GB Ram . 7 i vista chyba do 6 albo 8 . nie jestem pewien chodź mogłem się pomylić ^^

zaba609 , Windowsy 32-bitowe obsługują do 3,25GB, a Windowsy 64-bitowe do 192GB.

W przypadku Windowsa 7 wersja Starter ma ograniczenie do 2GB, Home Basic do 8GB, a Home Premium do 16GB. Z Vistą jest podobnie.

bart … wątpie żeby komputer na chwile obecną wykorzystał 16 GB ram … mi przy 1 GB ram win 7 włącza się w około minutę trochę mniej . . .

Nie rpzeginaj troszeczkę xd

Ja mówię system jest w stanie obsłużyć.

Jakbyś miał płytę główną, która obsłuży 192GB RAM’u, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby system wykorzystał taką ogromną ilość.

taaa . Tylko miej taką płyte … :smiley: najlepiej Win 7 / Viste miec od 3GB ram + … Bo wtedy nic nie zamula ni nic :smiley: . choć w sumie też zalezy od reszty też ^^

zaba ty najnormalniej nie rozumiesz problemu :wink:

Co do zajętości pamięci CoDa. Fakt normalnie zajmuje w granicach ~1,3GB ale często ta wartość u mnie skacze do 2,5GB i więcej. Być może to wina samej gry :wink: