Wybór Windowsa Xp- x32, x64 bit na laptopa

Witam! Zamierzam kupić laptopa…już dość dobrego…

http://allegro.pl/item684787025_nowy_hp … _15_4.html

I jak w temacie. Na ten procesor AMD Athlon X2 Dual-Core QL-64 2x2.1Ghz mogę zainstalować normalnego Windowsa 32bit…czy muszę wgrać x64?? A i jak można zainstalować x32 to będzie się opłacało zainstalować Windows Xp Service Pack 3??

to ze procesor jest 64bit nie oznacza ze nie możesz instalować systemu 32bitowego… co Ci bardziej radze bo nie wszystkie sterowniki sa dostepne dla 64bit systemu a tym bardziej z laptopów

(tak w nawiasie w systemie 64bit programy 32bitowe chodza normalnie)

czy sie oplacać bedzie instalacja SP3 do XP każdy ma inne zdanie niektorzy ze spowalnia system inny ze jest lepiej zalatany…

wiec pozostawiam to Tobie lub innym tu sie wypowiadajacym

Czyli lepiej zainstalować 32 bitówke…??

Na początek gwoli ścisłości: 32-bit to x86 , 64-bit to x64.

Procesor x86 = OS x86.

Procesor x64 = OS x86 lub x64.

OS x86 = sterowniki i oprogramowanie x86

OS x64 = sterowniki x64 i oprogramowanie x86/x64

System 32-bit obsługuje 3.25GB RAM, jeżeli masz 4GB i więcej warto zainwestować w 64-bit (jeżeli oczywiście posiadasz odpowiednie sterowniki). 64-bit jest bardziej przyszłościowa.

Service Pack 3 do Windows XP jak najbardziej polecam, używam od dłuższego czasu.

A Vista x64??

Właśnie miałem pisać, że XP Professional x64 wyszedł jedynie w angielskiej wersji językowej i zaniechano jego aktualizacji. Dlatego gdybyś zdecydował się na OS x64 pozostaje Ci wybrać pomiędzy Vistą, a Windows 7.

To chyba Vistę nie…bo znam sie dosc dobrze na informatyce…ale laptop jest dla siostry…a ona na windowsie 7 to by nie poradziła…heh :smiley:

Skorzystaj z downgrade’u i zainstaluj XP z Service Pack 3.

Potwierdzam - możesz instalować “zwykły” XP.

Co do SP3 - niektórzy twierdzą nawet że powoduje im restarty kompów :stuck_out_tongue: Dla mnie to śmieszne, bo znam masę ludzi z SP3 i nie narzekają. U mnie SP3 również nie powoduje żadnych problemów. Poza tym zawsze można odinstalować SP3 więc nie ma problemu.

A przejście z Visty na XP to świetny pomysł. Sam tak zrobiłem bo już nie wyrabiałem z wiecznie niedziałającą Vistą tak jak bym chciał. Na XP nie ma żadnych problemów także polecam. Pomijam to, że komp na XP chodzi jak torpeda w porównaniu z Vistą. Wydajność jest nieporównywalna.

na dobry sprzęt według mnie nie warto kupować xpeka. to już nie ta epoka. a obsługa w viście jak i 7 jest tak samo prosta jak w xpeku

Epoka epoką, a XP jest dalej najlepszym systemem dla użytkownika domowego. Vista to problematyczny i niedopracowany system o czym MS dobrze wie. Pozostaje czekać na Win 7 - jak narazie zbiera pozytywne opinie i tutaj upatruję przyszłość. Vista jest do zaorania tak jak to zrobiono z poprzednikami XP.

1 Dla mnie też. 2 Pomysl beznadziejny z przejściem. U mnie Vista chodzi bez zająknięcia.

Gratulacje, choć jesteś w mniejszości :wink:

Nie tak całkiem, je też mam Vistę 32 bitową i żadnych problemów, niedawno wgrałem Windows 7 64 bit i w tym systemie widzę swoją przyszłość, system jest zdecydowanie szybszy od 32 bitowego, a większość aplikacji (w tym gry) bez problemów się w nim uruchamia, np. FarCry 2, Call of Duty WaW, Men of War, Sillent Hunter 4 i to bez instalacji, z plików Visty.

Pozostaje czekać na premierę “siódemki” i na sterowniki dedykowane pod ten system :wink:

Teraz jak kupisz VISTE to i tak będziesz mógł za darmo do 7 zaktualizować :slight_smile: