Wybór windowsa

Mam problem dotychczas uzywalem XP Pro i jest to super win ale no wlasnie spalily mi sie ramy i mam tylko 256 a nowe kupie dopiero w listopadzie wiec mam problem z doborem windowsa bo 256 ramu na xp to stanowczo za mało co mi radzicie mowie z góry niechce 98 i me:P

Jak to 256 to za mało?

W sam raz. Zmniejsz troszkę głębię kolorów, wyłącz niepotrzebne efekty graficzne i system jak ta lala :stuck_out_tongue:

Nie widzę sensu kupowania kolejnego systemu tylko na pół roku i tracenia pieniędzy

Ewentualnie zainteresuj się jakąś dystrybucją linuxa (np. ubuntu)

Zamiast kupować innego windowsa, po prostu kup RAM :slight_smile:

A swoją drogą - przy pewnej optymalizacji Win XP powinien chodzić

Zapweniam, że wystarczy zianstalować win xp pro i bez ustawien optymalizacji chodzi poprawnie.

Miałem 256 RAM i widziałem :slight_smile: przez około rok czasu.

Procek był Duron 800 Mhz i grafika ATI 32 MB

Karta grafiki była za słab więc ja zmieniłem na Radeona 128 MB ram i 128 bit.

:okulary:

radze bez obawy instalowac win xp…obecnie mam 256mb ramu, Radeona 7000 i wszystko smiga jak powinno :wink:

Do podstawowych działań pod XP to wystarczy,ale bardzo zasobożernych programów nie opłaca się odpalac,zapomnij że pograsz w gry,chyba,że będą potrzebowały mało ramu

Johny co Ty ******* [do modow, chodzilo o dodatki kulinarne]? 8)

ja mam XP Pro, 256 RAM’u i grafe 64MB i gram spokojnie w GTA SA i ET wiec jesli czegos sam nie przetestowales to sie nie wypowaidaj…

========================

Więc idź na forum kulinarne

monczkin

Johny zastanów się so piszesz okey :?: Ja miałem XP’ka na 128 MbRamu i grałem w giereczki : swat 4 odpaliłem więc nie mów że się nie da jak się da :PPP

ja tez mialem XP’ka na 128MB ramu i chodzil bez zadnej optymalizacji… chociaz czesto sie mulil:) ale jakos wytrzymalem…

Moj kolega od 2 lat jedzie na 256 RAM i WIn XP Pro i żyje 8)

Ja przez 2 miechy jechalem na 256 i tez żyje 8)

Nic nie zmieniaj !!

Bo jeśli gra wymaga 128 MB ram to nie ma problemu,Half Life 2 też chodzi,ale spróbuj odpalic nienajmłodszego już Far Cry,a :),jak on nawet na 512 MB trochę przycina.Dodatkowo wszystko zależy od tego,co masz w systemie,problemy są przy grach wymagających min 256 MB wolnej pamięci,nawet jeśli odpalisz,to jaki będzie komfort gry,chyba,że ustawisz wszystko na minimum,pisałem o BARDZO zasobożernych programach,a takimi są często gry

256 jak dlamnie to stanowczo za mało !!

wiadoma sprawa że czym wiecej ramu tym wygodniejsza praca ale jak wyłaczy się wszystkie bajery w xp i niestety wyglądem troche podobny zrobi sie xp do 2000 to i na 128 bedzie śmigał a ty masz 256 to juz rakieta bedzie :stuck_out_tongue:

Zbędne dysputy - kosz

Też mam 256 RAMu i bez jakichkolwiek ograniczeń system chodzi bardzo płynnie :slight_smile: