Wybór wydajnego rutera wi-fi

Witam. Wiem że takich tematów jak ten było wiele, jednak to wszystko idzie do przodu ceny i technologia się zmienia, więc postanowiłem założyć nowy aktualny wątek.

Zwracam się do Was o doradzenie mi w wyborze rutera bezprzewodowego. Buduję małą sieć na 4 komputery. Chciałbym, aby miał wbudowany modem ADSL zgodny z Neostradą. Ruter musi posiadać routing statyczny i dynamiczny. Odległość miedzy najbardziej oddalonym komputerem wynosi 1 km więc antena musi być odkręcana. Jakie szyfrowanie ? WEP, WPA i WPA2 złamany, co mi pozostaje? Cena około 250 zł.

Ps. Zastanawiam się również nad podłączeniem do takiego rutera dysku twardego. Czy ruter musi posiadać jakieś dodatkowe funkcje? Jaki dysk z obudową polecacie ? Czy jest możliwe korzystanie z internetu wraz z jednoczesną wymianą danych miedzy komputerami, bądź podłączonym dyskiem twardym ? Czy udostępnię możliwości przysłania plików odbije mi się na prędkości internetu lub pingu ?

człowieku za 250 zł to ty pocałuj psa w nosek. Musisz kupic pozandy router z odkecana antena do tego pozadna antene (najlpiej taka duza ) i pod nia wybierac router. Polecam cos z linsysy (czy jak to sie tam pisz). Patrz opinie o towrtaze czy sie nie zawiesza i ile kompuch go owsługuje. Najlepszym wyborem bedzie kupienie routera adsl ( czyli z jednym gniazdem rj 11 i rj 45 ) i do tego dokupic AC

Dawno skończyłeś szkołe ?

Miałeś j.polski ?

Bykom stop.

@piotrekx94 Faktycznie nie widziałeś chyba dawno j. polskiego ^^, albo znasz się na rzeczy albo piszesz bo coś tam kiedyś Ci się obiło o uszy i małe światełko na ten temat jest.

TP-Link W8901G

Tp-Link TD-8910G

TP-Link TD-8920G

Bodajże wszystkie mają odkręcaną antenkę, dzielenie Neo poza lokalem jest nielegalne co do 4 klientów(chyba wszyscy WiFi) to faktycznie kiepski pomysł z takimi funduszami… Pasowałoby “coś” na bazę ja wiem 12dbi z widocznością sektor-jak by sięgnęło klientów(mniej więcej w jednej pozycji) dookólna jak rozrzucenii po czterech stronach świata. 12 dbi+ krótki kabel antenowy, do tego dochodzi TP-Link 551G u klientów jako karta+antena(też ok. 12dbi)+kabel. Oczywiście nie mówię o antenach made in allegro, lecz interline.pl czy cyberbajt.pl

Oj bez jaj, gdzie masz informację o złamanym WPA2 albo jego powszechnym łamaniem przez zwykłych “wardriverów” albo ludzi próbujących zostać “wardriverami” czy się w nich pobawić. WPA jeszcze nie jest zagrożone, aż tak powszechnie, a jeszcze WPA2 zostało.

NAS i bodjaże QNAP(google, allegro).

Podłączasz normalnie RJ-45 do routera i dysk ma własną stronkę do zarządzania(jego IP jakie dostał od routera z DHCP lub jakie zostało mu wpisane).

Przesyłanie odbija się na transferze i bardzo na pingu dla osoby, która by to pobierała bo sobie by zajmowała całe pasmo jakie przez WiFi da się przesłać(warunki techniczne), innym osobom z sieci nie powinno przymulać, a jeżeli już to nieznacznie, przymulało by w przypadku niewyrabiania AP a nie wiem czy 4 klientów by potrafiło przywalić tak bardzo AP, no chyba, że zasięgi krytyczne i każdy by chciał pobierać z tego dysku równocześnie albo jeszcze p2p to wtedy by musiało pewnie połowę pakietów ponownie wysyłać bo klient nie otrzymał lub odwrotnie.