Wybór wydajniejszego zestawu. Pilne!

Witam,

Mam do wyboru 2 zestawy:

-DFI Blood Iron P35-T2RL+Intel PDC E5200 i mocne, jak największe OC (mam nadzieje, że do 4 Ghz dojdę :smiley: )

-AsRock ALiveDual ESata-2+ AMD Phenom II X3 710 (lekkie, a może i większe OC na ile płyta pozwoli)

Do obu Karta Palit GeForce 9600GSO 768 MB Sonic, zasilacz Corsair TX650W i RAMy OCZ Reaper 1066 2x2GB.

I tu moje pytanie który z zestawów będzie wydajniejszy. Nie chodzi mi o cenę ! A i nie wiem czy na tym AsRocku da się ten czwarty rdzeń odblokować w Phenomie. :smiley: No i on się troszkę może dusić na nForce 3, ale nie wiem.

Proszę o pomoc i opinie :smiley:

A i proszę nie proponować innych zestawów. :smiley:

Ile masz kasy na ten cel ??

Ten Phenom II X3 710 jest wydajniejszy od E5200

Nawet nie wiadomo czy da rade podkręcić na tej płycie tego Phenoma, bo to już stary chipset, a na starszych chipsetach nie da się kręcić Phenomów chyba, że z odblokowanym mnożnikiem, wiem, bo pisałem z posiadaczem Biostara na nForce 560 i nie dało rady kręcić.

Aby odblokować 4 rdzeń trzeba mieć płytę z SB710 lub SB750 i z funkcją ACC

Czyli taką płytę np. AsRock A780GXH/128M, AOD790GX/128M, Biostar TA790GXB A2+

HT 1.0 może go dusić w przypadku używania zintegrowanej karty graficznej, ale ta płyta jej nie ma.

Do proca mam chłodzenie dobre- Pentagrama Alpaya i pastę Silver 5. Ten AsRock ma HT 3.0 Ale podsumowując, powstaje pytanie czy niepodkręcony Phenom II X3 710 na starym chipsecie będzie wydajniejszy od mocno podkręconego PDC E5200 na dobrej płycie, czy nie ? Chodzi mi głównie o gry, a powszechnie wiadomo, że trzyrdzeniówki tam sobie dobrze nie radziły, nie wiem jak z tymi nowymi.

zerknij tu: http://bachcomp.pl/148,1,E8400-30-GHz-kontra-Phenom-II-x3-720–test-.html

Ma HT 1.0, na ich stronie tak pisze.

Mocno podkręcony E5200 będzie wydajniejszy od niepodkręconego Phenoma II X3 710.