Wybór wzmacniacza/amplitunera

Witam. Od pewnego czasu rozważam zakup głośników do komputera (muzyka, czasem gry, bardzo rzadko filmy), z początku byłem pewien, że najlepszy będzie zestaw Modecom MC-2150, jednak po przeczytaniu pewnego posta użytkownika klopas doszedłem do wniosku, że to nie najlepszy pomysł. Zacząłem więc zastanawiać się nad złożeniem zestawu wzmacniacz i kolumny, na początku rozważałem Unitrę WS502, wysoko tonowe kolumny Voice Kraft 7810 i do tego jakiś subwoofer, znajomy jednak wyperswadował mi ten pomysł. Wkrótce po tym zapoznałem się trochę bardziej z polskimi wzmacniaczami i tak oto aktualnie chcę zakupić tylko wzmacniacz za sprawą tego, iż mój budżet jest aktualnie bardzo niski (wynosi 200 zł), zamierzam jednak jeszcze dozbierać około 100 zł. Moją uwagę przykuły Radmor 5100/5102/5102TE/5412 (te trzy pierwsze trudno dostać poniżej 450 zł, ale zawsze można dozbierać), a także Unitra WS303/WS502. Moim faworytem jest Radmor 5100/5102, ale co wy o tym myślicie? Oczywiście możecie zaproponować coś od siebie, byleby nie kosztowało więcej, niż 450 zł.

Radmory z serii 5100 są po prostu świetne, jednak trochę kosztują. Zdarzają się przypadki, że są za ponad 1000zł, całkowicie odnowione. Jednak Radki 5100 będą za słabe do tych VK, no i wzmacniacz będzie oddawał na nie jedyne 15W przy 8Ohm, a taką oporność mają te VK.

Co do różnic między poszczególnymi wersjami: w 5102-TE jest gniazdo korektora, które można bez problemu dorobić do pozostałych amplitunerów. Poza tym różnią się wyglądem i innymi ■■■■■ółkami. Więcej możesz przeczytać na http://www.radmory.za.pl

Osobiście używam Radmora 5412 (wraz z korektorem Radmor 5471) i również jest to dobry amplituner, już będzie trochę lepszy do tych kolumn. Ogólnie polecam ten amplituner, bo to naprawdę kawał dobrej roboty. Radmory to konstrukcje bardzo wytrzymałe, ciężko jest je uszkodzić - trzeba mieć na prawdę zdolności, żeby spalić w nich np. koniec mocy.

Możesz też popatrzeć za wzmacniaczem Diora WS704, musiałbyś popatrzeć na allegro.

Jeśli masz jakieś pytania to pisz, bo polskim sprzętem się interesuję ;).

O matko! Ja kiedyś, dostałem coś takiego w stanie całkiem całkiem, przynajmniej grał. Pamiętam że miał 2 kanały stereo i 2 mono, i ja to zniszczyłem strasznie… Ale ja nie miałem pojęcia jakie to jest drogie… Teraz pewnie gdzieś w garażu leży…

Dodane 26.08.2010 (Cz) 23:31

A dokładnie model 5102TE…

Nie, są 4 kanały stereo.

Radmory z serii 5100 są amplitunerami quasi quadro, czyli prawie kwadro(fonia). Prawie, bo na kolumny tylne jest wysyłana mniejsza moc, co dawało efekt kwadrofonii.

Zauważyłem, że w ankiecie powtórzyłem jeden model, edytowałem ją i ups… głosy się usunęły, ale nie ważne. Jak jeszcze trochę uzbieram, to będę chyba próbował zakupić Radmora 5100, lub 5102, oczywiście liczę się z tym, że jeśli wyrwę go poniżej 400 zł (wątpliwa sprawa), to nie będzie on raczej w świetnym stanie i nie obejdzie się bez wymiany kondensatorów i dokupienia gałek, ale myślę, że byłoby warto. Co do niskiej mocy, to mi to akurat nie przeszkadza, ponieważ nie słucham głośno muzyki, a pokój mam niewielki, z tym, że znajomy powiedział mi, że jeśli podłączę 8Ω kolumny do tego wzmacniacza, ulegnie on zniszczeniu, ale czy ma rację? I jak wyglądałoby podłączenie Radmora 5100/5102 do komputera, bo nie ma on chinchy, tylko jakieś nieznane mi gniazdko, więc jakby to wyglądało?

Bzdura, ten wzmacniacz ma minimalną impedancję kolumn 4Ohm, więc bez problemu możesz do niego podłączyć kolumny 8Ohm (z resztą jest o tym napisane w instrukcji obsługi oraz serwisowej, tzn. jest podana moc dla kolumn 8Ohm). Będzie po prostu grało ciszej niż w przypadku kolumn o impedancji 4Ohm, w przypadku których moc wyjściowa wynosi 25W, a przy 8Ohm - 15W na kanał przy podłączeniu na głośniki przednie - na tylnych przy 4Ohm jest 15W, więc przy 8Ohm będzie to około 7-8W.

To “nieznane gniazdko” to jest złącze DIN i nie powinno być problemów z zakupem kabla jack -> DIN.