Wybór zamienników do Canona iP1900series

Jeżeli zły dział, to poproszę o przeniesienie na właściwy.

 

Od kilku lat mam drukarkę Canona - iP1900 Series - i wciąż sprawuje się bardzo dobrze. Od początku posiadania tej drukarki korzystam z dwóch rodzajów tuszy - czarnego (Canon Black PG-40) oraz kolorowego (Canon Color CL-41). Ceny nie są niestety małe - za czarny płacę 86,40 zł a za kolor aż 110,95 zł. Jakiś czas temu korzystałem z zamienników ale cena względem oryginalnych tuszów to niecałe 10 zł (niestety nie pamiętam jakiej to było firmy). 

 

Czy ktoś z forum może polecić jakieś dobre i tanie (najlepiej sprawdzone) zamienniki do w/w modelu ?

Zaznaczam że nie zamierzam zmieniać drukarki, czy otrzymywać linki do stron gdzie “może” ktoś sprzedaje taniej. Czekam głównie na wypowiedź użytkowników którzy z takich tuszów korzystają, sprzedają lub mogą je polecić.

 

250_16362060014f86e74c0006a.jpg

W przypadku tej drukarki to najtańszym wyjściem jest kupić zestaw atramentu do napełniania i zrobić dziurki w tuszach. Wlać odpowiedni atrament i po robocie.Ja u siebie w canonie tak robię i jest wszystko w porządku a cartridge da się napełnić kilka razy a mam drukarką taką jak Ty.A napełniam ją atramentem z Allegro lub Tesco

A jakim sposobem ? Bo ja jestem zielony w  tych sprawach :slight_smile:

Tu jest wszystko pokazane http://druknet.pl/2_instrukcje_regeneracji/8_kartridze_atramentowe/art319_canon_pixma_ip_1600_2200_mp170_pg_40_(black)_cl_41_(color)/ No i nie trzeba kupować nowych cartridge,wystarczy napełnić stare tak jak jest pokazane w instrukcji