Wybór zasilacza (600W w cenie około 200zł)

Przymierzam się do kupna nowego zasilacza. Na myśli mam 600W w cenie około 200zł. Wstępnie wybrałem sobie takie modele i moje niewyszkolone oko nie widzi w nich zbyt dużych różnic i nie wiem na co się zdecydować. Może ktoś mi coś podpowie a może zasugeruje coś zupełnie innego.

I jeszcze takie dodatkowe pytanie. Czy te dwa Chifteki różnią się czym poza kolorem obudowy?

Te Chiefteci różnią się tym, że jeden jest w wersji BOX czyli dostaniesz kabel zasilający i ma certyfikat 80 plus, a ten drugi jest bez kabla i nie ma tego certyfikatu.

Osobiście wziąłbym albo tego czarnego Chiefteca w wersji BOX, albo tego Zalmana bo mają mocniejszą linię 12v, ale nie wiem co chcesz podłączyć pod tak mocne zasilacze.

1 polubienie

Kwestia czy idziesz w stronę dużej ilości watt czy w jakość. Chieftec gps to stara konstrukcja, niżej jakościowo od spc deus. Podobnie z gpa. Thermaltake tr2 słabo trzyma napięcia, ma duże tętnienia i słabą regulację napięć nawet jak na tą półkę cenową (grupowa regulacja napięć). Konstrukcji zalmana nie znam, ale najpewniej wypada podobnie.
Na twoim miejscu bardziej patrzyłbym w stronę corsair vs450, vero l2 czy jeśli możesz dopłacić G550M z przetwornicą dc-dc. To jednocześnie model semi-modularny.

1 polubienie

corsair vs450 bym omijał ponieważ z czasem traci wydajność energetyczną i przy 650W nie potrafi stabilnie utrzymać 300 (przydarzyło się to mi i wielu innym użytkownikom zaraz po wyjściu gwarancji). kierował bym się w stronę Be quiet System Power 8 500W, jako sprawdzona i polecana konstrukcja lub Silentium PC Vero M2 lub coś droższego to Silentium PC Enduro FM1 Gold - wersja z wszystkimi kablami płaskimi, który sam posiadam i polecam.

1 polubienie