Wybór zasilacza ATX za rozsądne pieniądze

(comandos21) #1

Cześć, zasilacz miał być kupiony chieftec 500W ale koledzy z forum mi tak namieszali, że już sam nie wiem co kupić :slight_smile:

do wyboru tak:>ceny są orientacyjne<

max budżet to 170zł

Thermaltake Litepower Black 500W  za 154zł

chieftec 500W (80+) za 156zł

dodam jeszcze

zalman 500W gs za 165zł (http://www.tweaks.pl/zasilacze/recenzja-zasilacz-zalman-zm500-gs/)Dodam, że zakupiłem grafikę radeon gigabyte hd7770 a tam jest wymagany minimum 450W zasilacz więc chciałbym mieć troszkę mocy z nadmiarem.http://content.hwigroup.net/images/products/xl/153773/3/zalman_zm500gs_500w.jpg

Antec VP-PC 500w

Który jest najlepszą ocją i dlaczego oraz czym się różni  od pozostałych

___________________________________________________________________________________________

Proszę zapoznać się z regulaminem, a szczególnie z fragmentem dotyczącym maksymalnych rozmiarów grafik wklejanych do posta.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(mrFreeze) #2

Bierz Corsair.

(comandos21) #3

a thermaltake  w czym gorszy? poza tym chciałbym te 50W więcej. Dodatkowo odstrasza mnie coraz więcej wypowiedzi o “piszczących cewkach” w tych corsairach:/

(mrFreeze) #4

Termaltake też dobra firma nie będzie w niczym gorszy po prostu wolałbym Korsarza choć sam u siebie też Termaltake tylko 630W kupiłem okazyjnie jak wyzionął ducha mój 6-cio letni OCZ i jestem zadowolony.

(comandos21) #5

No to wezmę thermala bo m.in. ma bardzo cichy wentylator. A cenowo to w jakich granicach kwot się one opłacają oczywiście z wysyłką?

(Atronics) #6

to masz jeszcze taką propozycję

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-550w-atx-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020050-eu-527951/

(comandos21) #7

Z  miłą chęcią ale mnie cewki w nich odstraszają

(mrFreeze) #8

http://www.ceneo.pl/15621358;0280-0.htm#tab=click_scroll

(comandos21) #9

o tym właśnie mówię z wysyłką około 154zł bd, ten mi chyba najbardziej pasuje

a właśnie dodam, że mam  starą obudowę atx z zasilaczem “u góry”  czy nie sfajczę zasiłki jak ten wentylator bd w środku obudowy?

(mrFreeze) #10

Nie. Tylko wtedy wentylator do środa obudowy.

(djosdanielos) #11

thermaltake litepower 500 wypada blado w porównaniu z corsairem vs 450

mniejsza moc bo 336W na +12V ,a corsair 408W na +12V

sprawność producent deklaruje 70% a u corsaira powyżej 80% 

co do cewek to każdy zasilacz je ma i w każdym mogą piszczeć  :smiley:

do wszystkich kupujących corsaira vs 450 uważajcie bo w sklepie widziałem wersję z 2 liniami +12V o mocy 336W ,upewnijcie się zamawiając przez internet że wasz ma 1 linię +12V 34A 

(comandos21) #12

no właśnie więcej na rynku tych korsarzów o tej mniejszej mocy

(Atronics) #13

kup sobie tego

http://www.ceneo.pl/14214264

nic się nie stanie tylko montuj wentylatorem do dołu obudowy

(djosdanielos) #14

możesz brać tego zalmana w cenie 150zł bardzo dobry 

(comandos21) #15

heh mówię ze wolałbym już na przyszłość mieć 500w:)  w sumie ten zelman najlepiej wypada 

(comandos21) #16

to ostateczna decyzja który brać z dwóch: termaltake czy zalman?

(comandos21) #17

tylko ja tu jestem??? w ogóle to zauważcie że w środku zalman i chieftec wyglądają prawie identycznie:)

(Ja$) #18

Żaden.

Termaltake ma małą moc i słabe kondensatory. Zalman - ma niezłe obudowy.

Polecam któryś z tych niedrogich, wydajnych zasilaczy:

• Corsair VS 450W ( EU version CP-9020049-EU), 1 x 12V(34A),  408W , aktywny PFC, (specyfikacja)

:heart: XFX Core 450W (s.PRO), 1 x 12V(34A),  408W , Seasonic, aktywny PFC*, 80+ Bronze, (specyfikacja)

lub mocniejszy z dużą sprawnością, to proszę:

• Thermaltake Smart SE Modular 530W 12V, 41A, 492W, aktywny PFC*, modularny, (specyfikacja),

:heart: XFX Pro Series 550W, 1 x 12V, 44A, 528W, aktywny PFC*, Seasonic, (specyfikacja)

Zasilacz osiąga największą sprawność_ _pracując połową swojej mocy, wtedy jest najcichszy, najbardziej energooszczędny i najmniej się grzeje.

* aktywny PFC

Układ PFC (falownik), ma za zadanie korygować przesunięcie w fazie prądu względem napięcia zasilającego, czyli uzyskanie zerowego przesunięcia fazowego. Płynie wtedy w kablach najmniejsza moc pozorna i dodatkowo są eliminowane wyższe harmoniczne prądu pobieranego z sieci. Modele z aktywnym PFC przełączanie 110V na 220V realizują automatycznie. Układ aktywnego PFC pozwala także a może przede wszystkim na takie wydatkowanie mocą, że model kupiony z dużą rezerwą zużywa mniej mocy niż tradycyjny. 

Układ aktywnego PFC przydziela moc dynamicznie przez co, np. podczas startu komputera (kiedy to pobór mocy jest największy, szczególnie z 12V), w tym krytycznym momencie napięcia podawane są bez ich spadków co zapewnia poprawny start. Zdarza się bowiem, że zbyt słaby zasilacz nie jest w stanie podać mocy startowej komputerowi choć jest w stanie zasilić komputer w pracy ciągłej.

(comandos21) #19

dorzucę jeszcze  jeden zasilacz:

Antec VP-PC 500W

(Ja$) #20

…nic nie pisałeś wcześniej o budżecie.

Antec VP500PC, ma 2 x 12V (24A, 21A), moc max. 408W, (sprawność 81,6%).

Osobiście wolałbym nowszą, sprawniejszą, konstrukcję Corsaira, no chyba, że zależy Ci na podgrzewaniu dodatkowymi 50W powietrza.

Corsair VS 450W ( EU version CP-9020049-EU) w cenie ok. 150zł jest najlepszym zasilaczem biorąc pod uwagę kryteria wydajność/jakość/cena (sprawność 90,6%).