Wybór zasilacza do komputera

(system) #1

Cześć.

Przejdę od razu do sedna. Chcę kupić zasilacz pod zestaw:

CPU: Intel i5 4570

GPU: MSI Radeon R9 270

Mobo: MSI B85-G43

1 dysk, 1 napęd.

Mój budżet to 150 zł, ale jeśli będzie trzeba to do 180 zł mogę dobić.

Zastanawiam się nad 4 zasilaczami:

1. Corsair VS 450W - 3 lata gwarancji, brak certyfikatu 80plus (chociaż podobno powinien mieć, bo spełnia kryteria).

2. SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus - 2 lata gwarancji ale w

teście mówi, że średnia linia 12V, ma certyfikat 80plus.

3. SilentiumPC Deus G1 80Plus Bronze 500W - 2 lata gwarancji, certyfikat 80 plus bronze, wyższa cena.

4. XFX Core 450W 80+ Bronze - nie czytałem jeszcze testów tego zasilacza ale przykuło moją uwagę 5 lat gwarancji + certyfikat 80plus bronze.

Co możecie mi doradzić?

(Semtex) #2

Zdecydowanie nr 4. Zasilacze SPC omijaj z daleka, Korsarz też jest OK ale XFX będzie optymalny.

(Osimaru) #3

Wydaje mi się, że jeśli nie musisz się gryźć o każdy grosz to warto dołożyć do XFX chociażby dla świętego spokoju (5lat gwarancji). Z tego co wiem, ma też dobre zabezpieczenia.

Za te pieniądze chyba można dostać jakiś Thermaltake jeżeli chciałbyś modularny.

(system) #4

Nie musi byc modularny. No wlasnie ten XFX mnie zainteresowal ze wzgledu na dluga gwarancje, tylko nie wiem jak jest z wydajnoscia zasilaczy tego producenta.

(Semtex) #5

To jedna z lepszych konstrukcji na rynku, w środku siedzi lider wśród zasilaczy (Seasonic), żaden z reszty podanych nie ma do niego startu…

(Osimaru) #6

Nie wiem ile ma dokładnie W na linii 12V, ale certyfikat 80+ jest więc nie masz się co obawiać. XFX to dobra firma, a Transilvanian Hunger to dobry kawałek :slight_smile:

(system) #7

Według tabliczki umieszczonej w internecie na 12V ma 408W.

(Osimaru) #8

Na Twoim miejscu bym brał :slight_smile:

(CrisPL) #9

Bierz Thermaltake Smart SE 530W ma 492W na linii 12v. XFX bym nie brał koledze ostatnio się zepsuł.

(Osimaru) #10

Jak mawia staropolskie przysłowie “Raz na rok to i /cenzura/ pierdnie”… Zawsze może się trafić chociażby wadliwy egzemplarz, czy to XFX, Corsair czy Thermaltake… A w przypadku XFX ma tą przewagę, że ma te 5 lat gwarancji. Co nie zmienia faktu, że podany przez Ciebie modularny Thermaltake również dobry sprzęt.

(CrisPL) #11

I ma 3 lata gwarancji, a to też nie mało.

(Osimaru) #12

Wydaje mi się, że autor tematu będzie zadowolony bez względu na to który z tych dwóch zasilaczy wybierze.

(CrisPL) #13

@up

Im mocniejsza linia 12v tym mniejsze obciążenie zasilacza = mniejsza degradacja + dłuższa sprawność.

(Ja$) #14

Jeśli finanse Ci pozwalają to kupuj:

XFX Core 450W (s.PRO), 1 x 12V(34A),  408W , Seasonic, aktywny PFC, 80+ Bronze, (specyfikacja)