Wybór zasilacza do komputera

Cześć.

Przejdę od razu do sedna. Chcę kupić zasilacz pod zestaw:

CPU: Intel i5 4570

GPU: MSI Radeon R9 270

Mobo: MSI B85-G43

1 dysk, 1 napęd.

Mój budżet to 150 zł, ale jeśli będzie trzeba to do 180 zł mogę dobić.

Zastanawiam się nad 4 zasilaczami:

  1. Corsair VS 450W - 3 lata gwarancji, brak certyfikatu 80plus (chociaż podobno powinien mieć, bo spełnia kryteria).

  2. SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus - 2 lata gwarancji ale w

teście mówi, że średnia linia 12V, ma certyfikat 80plus.
  1. SilentiumPC Deus G1 80Plus Bronze 500W - 2 lata gwarancji, certyfikat 80 plus bronze, wyższa cena.

  2. XFX Core 450W 80+ Bronze - nie czytałem jeszcze testów tego zasilacza ale przykuło moją uwagę 5 lat gwarancji + certyfikat 80plus bronze.

 

Co możecie mi doradzić?

Zdecydowanie nr 4. Zasilacze SPC omijaj z daleka, Korsarz też jest OK ale XFX będzie optymalny.

Wydaje mi się, że jeśli nie musisz się gryźć o każdy grosz to warto dołożyć do XFX chociażby dla świętego spokoju (5lat gwarancji). Z tego co wiem, ma też dobre zabezpieczenia.

 

Za te pieniądze chyba można dostać jakiś Thermaltake jeżeli chciałbyś modularny.

Nie musi byc modularny. No wlasnie ten XFX mnie zainteresowal ze wzgledu na dluga gwarancje, tylko nie wiem jak jest z wydajnoscia zasilaczy tego producenta.

To jedna z lepszych konstrukcji na rynku, w środku siedzi lider wśród zasilaczy (Seasonic), żaden z reszty podanych nie ma do niego startu…

Nie wiem ile ma dokładnie W na linii 12V, ale certyfikat 80+ jest więc nie masz się co obawiać. XFX to dobra firma, a Transilvanian Hunger to dobry kawałek :slight_smile:

Według tabliczki umieszczonej w internecie na 12V ma 408W.

Na Twoim miejscu bym brał :slight_smile:

Bierz Thermaltake Smart SE 530W ma 492W na linii 12v. XFX bym nie brał koledze ostatnio się zepsuł.

Jak mawia staropolskie przysłowie “Raz na rok to i /cenzura/ pierdnie”… Zawsze może się trafić chociażby wadliwy egzemplarz, czy to XFX, Corsair czy Thermaltake… A w przypadku XFX ma tą przewagę, że ma te 5 lat gwarancji. Co nie zmienia faktu, że podany przez Ciebie modularny Thermaltake również dobry sprzęt.

I ma 3 lata gwarancji, a to też nie mało.

Wydaje mi się, że autor tematu będzie zadowolony bez względu na to który z tych dwóch zasilaczy wybierze.

@up

 

Im mocniejsza linia 12v tym mniejsze obciążenie zasilacza = mniejsza degradacja + dłuższa sprawność.

Jeśli finanse Ci pozwalają to kupuj:

XFX Core 450W (s.PRO), 1 x 12V(34A),  408W , Seasonic, aktywny PFC, 80+ Bronze, (specyfikacja)