Wybór zasilacza do pc 750 lub wiecej do max 600 zł

Chce kupić zasilacza do mojego pc zastanawiam się nad modelami do ok 600 zł chcę żeby miał certyfikat minimum 80 plus gold moi faworyci to
https://www.x-kom.pl/p/514795-zasilacz-do-komputera-seasonic-focus-gx-850w-80-plus-gold.html lub
https://www.x-kom.pl/p/401005-zasilacz-do-komputera-be-quiet-straight-power-11-750w-80-plus-gold.html co myslicie lub polecacie coś lepszego

Z tych dwóch Seasonic - ma dwa razy dłuższą gwarancję.

Gwarancja 12 lat rozumiem tylko czy dłuższa gwarancja oznacza z automata ze jest to lepszy produkt KIA daje dłuzszą gwarancje na auta jak porsche a raczej nie jest lepszym autem

Seasonc akurat jest lepszym zasilaczem i brałbym go nawet jak by oba modele miały taką samą gwarancje…

Ja osobiście wolał bym kupić w innym sklepie który ma lepsze ceny i jak byś jednak nadszarpnął troche budżet do tego to byłbyś w stanie już nie tyle focusa a prime wyszarpać

Pytanie czemu 750w co zamierzasz robić 2 grafiki w sli podłączać?! Czy jakieś mocniejsze OC ?!

Lepsza jakość/nowszy model i dłuższa gwarancja z 10 nad 12 lat dopłata 70zł

Dla mnie czas obowiązywania gwarancji oznacza automatycznie wyższą jakość. Skoro producent GWARANTUJE, że jego produkt będzie działać bez najmniejszych problemów przez 10 lat (120 miesięcy), to oczywiste jest, że do środka zapakował elementy, które faktycznie wytrzymają tak długi okres (a nie chińskie wydmuszki).

A ja wziąłem Crosaira RM750x i też jestem zadowolony :stuck_out_tongue_winking_eye:

Co do kupowania w mniejszych sklepach za niższą cenę. To ja osobiście w razie jakichś niedomówień czy rozpatrywania gwarancji wolę współpracować z solidną firmą niż z januszexem który odda mój sprzęt do warsztatu pod lasem :wink:

Dokładnie skoro producent jest w stanie zapewnić dłuszą gwarancje to jest to też pewna forma świadczenia że wierzy i jest pewniiejszy swojego produktu…

Choć należy pamiętać że w trakcie gwarancji każdy produkt może ulec uszkodzeniu wiadomo że te gorsze będą częściej ulegać i będą mieć zwykle krótszą gwarancje.

Dlatego jest powiedzenie

Skąpy płaci podwójnie.

@maslo32 Oba zasilacze są wystarczająco dobre i tak samo jak @anon741072 Corsair
Ale jak chcesz i masz tą możliwość aby wybrać najlepszy to w tej samej cenie to głupotą było by świadomie brać gorszy model.

@januszek Wolę Cię poinformować, że była próba obrażenia Cię za plecami :smiley:

Na PurePC bardzo dobrze oceniono bequieta, rekomendację dał mu również @zakius. Niemniej na minus zaliczono właśnie wspomnianą wcześniej gwarancję i jako równie dobre polecono Seasonica oraz Corsaira.

Las, a skąd Ty weźmiesz las? :stuck_out_tongue:

ps. Chciałem polecić EVGA ale widzę, że zasilacze tej firmy wywiało z rynku całkowicie…

W aktualnym kompie mam be quieta pure power 630w certyfikat brązowy w który ma 7 lat. W zeszłym roku kupiłem części oprócz zasilacza i co 2-3 godziny sprzęt dostaje czkawki zaczyna klatkować wszsytko inne sprawdzone nawet przy braku antywirusa itp programów to samo , ponowne uruchomienie i jest ok . Pisałem na czacie na youtubie do black white radził ze 7 letni zasilacz ze względu bezpieczeństwa należy wymienić podobnie jak mój znajomy który zdziwił się ze nie zmieniłem zasilacza

EVGA robi bardzo dobre grafiki sam mam 670 który bratu do dziś działą a ten de*** gra bez v-sync… z kolegą sie zakładaliśmy kiedy mu w końcu je** ta grafika po 3 latach zakładania daliśmy sobie spokój 9 lat grafika dalej działa

też miałem 670 od evga ale kot narzygał do kompa :smiley:
ogólnie plan byłtaki aby kupić 2 te same grafiki i potem w sli spiać a ja bym sobie kupił inna nową i tym sposobem można było by 2 komy rozbudować w miare sensownie tańszym kosztem no ale kot pokrzyżował plany

teraz mam EVGA 270s FTW3 z zagrancy sprowadzony (z niemiec paczka szła 3 dni !! ) a kur** znajomemu z polski czasem musi 1-2 tygodni czekać :smiley:

Co do zasilaczy nie wypowiem sie… ale ogólnie faktycznie na w polskich sklepach rzadko widuje sie EVGA i ZOTAC a jak są to jakieś grosze niższe modele…

@anon741072
y-zy-du-ra! :wink: Tacy fachowcy to by wszystko wymieniali na nowe, szczególnie kiedy sami prowadzą sklep :wink:
Oddaj go do lokalnego elektronika, żeby przejrzał kondensatory i czy trzyma parametry :wink:
Zasilacz to dosyć prosta konstrukcja, więc nawet półamator ci to pomierzy.
Dobrej klasy wzmacniacze (np. muzyczne) pracują po 20, 30 lat i więcej!

Hmm no wiesz jak ktoś kupuje jakieś gnioty noname za 100zł i z gwarancją na rok dwa i podłącza je pod napięcie gdzie zasilacz już ledwo sobie radzi to nie dziwi mnie teza tego gościa a znając ułomność ludzi którzy myślą ze jak kupią zasilacz 3x tańszy to będze im działał jak ten droższy -,- Ryzykując przy tym resztę podzespołów komputerze

Od BQ bierze się serię Dark Power 11 w platynie.

Klatkowanie w zdecydowanej większości przypadków nie jest objawem awarii zasilacza.

Na początku mogłeś podać,do jakiego zestawu potrzebujesz zasilacz.Zasilacz o mocy 750W może okazać się na wyrost jeśli zestaw będzie pobierał z 200 do 300W.

Zasilacze takich firm jak be quiet! Dark Power,czy Corsair RMx,RMi czy Seasonic seria Focus czy Prime,prezentują bardzo wysoki zbliżony poziom,tu decydując się na wybór można kierować się ceną,gwarancją,wyposażeniem.Warto przed zakupem poszukać testów,jak wypadają podczas pracy,pod obciążeniem jak i bez ,czy np pracują pasywnie do określonego limitu mocy czy aktywnie.

mój zestaw to ryzen 2700x 16 giga ram 3200 mhz Msi 2060 gaming z oraz 2 x m2 ssd i 2 x hdd aktualny zasilacz to be quiet pure power 630w majacy 7 lat i płyta głowna ASUS ROG STRIX B450‑F GAMING itak jak wczesniej pisałem wszystko ma ok roku prócz zasilacza

Więc pod taki zestaw spokojnie wystarczy zasilacz o mocy 550W.Obecnie najlepiej wycenione są zasilacze Seasonica,stosunej jakość,gwarancja,wyposażenie. Podobny poziom prezentują zasilacze Corsair.Natomiast z be quiet! to jeśli chcesz to polecę serię Dark Power Pro P11.Tu zdecydowanie krótsza gwarancja w stosunku do konkurentów.