Wybór zasilacza do podanych podzespołów

Witam chciałbym kupić zasilacz pod te podzespoły.

Płyta główna: Gigabyte 970A-DS3

Processor: AMD FX 8320E Black Edition

Karta Graficzna: Asus EAH5750 Formula (Jeśli chodzi o kartę to będę wymieniał tylko jeszcze nie teraz. Mile widziane jakieś propozycje kart :slight_smile: )

Corsair VS 450 W.

Pod ten procesor maksymalnie GTX 960 4 GB.

Określ budżet, to się dobierze coś konkretnego. 

Za zasilacz mogę dać coś koło 200 a jeśli chodzi o kartę to nie wiem jeszcze ale tak do 1000 tylko jeszcze nie wiem kiedy wymienię

to weź sobie ten 

http://www.ceneo.pl/22497448?se=9jCyx9WaaYl_ncGFw3-Fzh7H0C1TBDZh&gclid=CJinoJHvo8kCFaoEwwodr74OGw

karta może być 960 GTX

Ok dzieki. Jeszcze pytanko. Jakim cudem zasilacz modecom feel2 600W nie poradzil sobie z podanymi podzespołami

on sobie może aż za dobrze poradzić :slight_smile: zwłaszcza po wymianie karty graficznej

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Kup dobry markowy zasilacz 

 

Większość producentów pseudo zasilaczy w ich nazwach podaje moc szczytową (maksymalna chwilowa moc jaką może wytrzymać zasilacz), a nie moc ciągłą (maksymalna moc z jaką może przez długi czas pracować zasilacz) jak to czynią producenci markowych zasilaczy. Niestety “Logic Feel 2” zalicza się do grupy pseudo zasilaczy i dlatego nie poradził sobie z tym zestawem..

• ModeCom Feel 2 “Logic-600W”, 2x12V, moc linii ok. 320W (pobożne życzenie producenta), pasywny PFC 1

Reasumując, ModeCom-y to bardzo słabe zasilacze z czarnej listy, dopiero wersja Feel III jest lepsza, niemniej do markowych zasilaczy dużo jej brakuje.

Polecam zasilacz (b.d. wydajność/cena):

• Corsair VS 450W (CP-9020096-EU), 1x12V (34A), moc linii 408W, aktywny PFC, firma opracowania zasilacza CWT, certyfikat sprawności 80 Plus, specyfikacja, 3 lata gwarancji,

ale jeśli z jakiegoś powodu potrzebujesz mocniejszy to kup ten co Ci kolega Atronics polecił, czyli Thermaltake Smart SE Modular 530W.


PFC1 - pasywny gorszy, aktywny lepszy. - Układ aktywnego PFC przydziela moc dynamicznie przez co, np. podczas startu komputera (kiedy pobór mocy jest największy, szczególnie z linii +12V), w tym krytycznym momencie napięcia podawane są bez ich spadków co zapewnia poprawny start. _ Zdarza się bowiem, że zbyt słaby zasilacz nie jest w stanie podać mocy startowej komputerowi choć jest w stanie zasilić komputer w pracy ciągłej. _