Wybór zasilacza ,obudowy i karty graficznej

Cześć,
Nie proszę o info że nie warto ,że szkoda kasy kup z coś z i5 itd ok .
Tak jak w nazwie tematu do specyfikacji :
Płyta główna Asus P5K
GPU : Nvidia GeForce GT 430 1Gb DDR3
CPU : Core2Quad Q8300 4x2.5ghz - chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012
Pamięć ram: 2x1gb ,1x2gb DDR2 800mhz (za jakiś czas dołożę do 8gb)
Dysk twardy WD Blue 500Gb
Zasilacz Aerocool VP-450
Budżet na :
Obudowa 100zł
GPU 250zł
Zasilacz 200zł (na nowy)

Mam podobny zestaw i ostatnio reanimowałem go bo trochę się uszkodził, włożyłem w niego prawie 1000 zł.
Co do tematu:

Wątpię że dołożysz bo nowe za drogo wyjdą o ile dostaniesz, a używki będziesz miał ciężko ogarnąć by były w dualu. Więc gra nie warta świeczki.

W grę wchodzi tylko i wyłącznie używana karta, nic konkretnego Ci pewnie nikt nie poleci bo to zależy od tego co jest dostępne na allegro, ale szukałbym jakiegoś GTX w wersji TI może znajdziesz GTX750 TI, ale nie wiem czy w tej cenie.

To już lepiej nie kupować nowego i zostawić ten co jest, zasilacz za 200zł to będzie jakiś chiński noname więc w takie coś nie warto się pchać i ryzykować, że spali się coś kiedyś.

Ja mając Q6600 i DDR3 2x4GB musiałem wymienić płytę główną ponieważ została uszkodzone przez kartę graficzną która padła ze starości. Płytę wymieniłem na tą samą jaką miałem (którą już zmieniałem z Asus P5KC ponieważ płyta była uszkodzona) czyli Gigabyte GA41 Combo, do tego dokupiłem grafikę GTX 1050 MSI z tego względu że była w promocji i wychodziła 50zł drożej niż GTX 750 Ti którego początkowo planowałem kupić. W sumie fajnie to śmiga nawet i procesor daje rade, ale ja mam więcej ramu do tego są to kości DDR3 w dualu. A karta szczerze mówiąc się nudzi, ale nie bawiłem się w używki z tego względu że nie wiem jak długo podziałają, a tak mam świadomość że jest to nowy sprzęt i nie będę się musiał bawić kolejnych kilka lat.
Nie sprawdzałem tego dokładnie, bo nie używam tego PCta, ale GTX 1050 z Q6600 obciążany był w granicach 60-70% max, gdzie procesor w tym czasie skakał do 80-100%. Na obciążenie zerknąłem z ciekawości bo dwoma grami nawet nie pamiętam jakimi.

[quote=“maxiixi, post:1, topic:522987”]
Obudowa 100zł
GPU 250zł
Zasilacz 200zł (na nowy)
[/quote]SilentiumPC Regnum RG1
HD7770 lub lepiej do 300 zł 750TI
Corsair VS450 (3 lata gwarancji), ale zasilacz masz dobry i bym go zostawił. Obudowę wziąłbym lepszą, przynajmniej Zalmana Z3 lub lepiej Brutus M35. Jak kupisz porządnego case’a, to będzie służył i służył. To jest jedna z tych składowych zestawu, którą wymienia się najrzadziej.

@nietopyrz Dziękuje za odp.

co od kiedy zasilacz za 200 zł to no name ? ja ktoś pojecia nie ma o czym pisze to niech w ogole nie pisze. przykładowy zasilacz bequiet 300 WAT za 150 zł nazwiesz no name ? lol

z przykładowym silentium pc za 170 zł złożyłem już mase komputerów za 3000-4000 zł nawet i nic jeszcze nigdy nie padło w nich a sporo z nich już dawno dawno po gwarancji.

Co do karty to jak gtx 750 wyrwiesz na licytacji to już bedzie nie lada wyczyn ;p obudowe to tez raczej szukałbym coś od silentium czy zalman ewentualnie.