Wybór zasilacza

Witam. Mam do wyboru dwa zasilacze ale nie wiem który wybrać pod mój zestaw oraz po jego lekkiej modyfikacji:

 

Intel Core i3 -2100

MSI H61MU-E35 (MS-7680)

DDR3 2x 2gb ( dokupię 4gb czyli razem będzie 8gb )

Nvidia gt430 ( kartę też będę wymieniał na gtx 660ti bądz 560ti)

 

Zasilacz nr 1-  http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-450w-atx-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020049-eu-527950/

Zasilacz nr 2- http://www.morele.net/zasilacz-ocz-corexstream-series-500w-atx-non-modular-ocz-cxs500w-eu-463853/

 

Aktualnie posiadam jeden z “czarnej listy” więc chciałbym jak najszybciej się go pozbyć  :smiley:

Ten pierwszy jest często polecany i powinien wystarczyć. Tak mi się przynajmniej wydaje :slight_smile:

Jeżeli chodzi o drugi to firma OCZ upadła (czy tam dopiero ogłosi upadłość), więc nie wiadomo, jak z gwarancjami, chociaż z drugiej strony to chyba sklep wymienia, ale jak to tam jest dokładnie to nie wiem.

Bierz Corsaira

Polecam któryś z tych zasilaczy:

• Corsair VS 450W ( EU version CP-9020049-EU), 1 x 12V(34A),  408W , aktywny PFC, (specyfikacja)

:heart: XFX Core 450W (s.PRO), 1 x 12V(34A),  408W , Seasonic, aktywny PFC*, 80+ Bronze, (specyfikacja)

 

* aktywny PFC

Układ PFC (falownik), ma za zadanie korygować przesunięcie w fazie prądu względem napięcia zasilającego, czyli uzyskanie zerowego przesunięcia fazowego. Płynie wtedy w kablach najmniejsza moc pozorna i dodatkowo są eliminowane wyższe harmoniczne prądu pobieranego z sieci. Modele z aktywnym PFC przełączanie 110V na 220V realizują automatycznie. Układ aktywnego PFC pozwala także a może przede wszystkim na takie wydatkowanie mocą, że model kupiony z dużą rezerwą zużywa mniej mocy niż tradycyjny. 

Układ aktywnego PFC przydziela moc dynamicznie przez co, np. podczas startu komputera (kiedy to pobór mocy jest największy, szczególnie z 12V), w tym krytycznym momencie napięcia podawane są bez ich spadków co zapewnia poprawny start. Zdarza się bowiem, że zbyt słaby zasilacz nie jest w stanie podać mocy startowej komputerowi choć jest w stanie zasilić komputer w pracy ciągłej.

dołóż grosza i kup coś troche mocniejszego, skoro chcesz wymieniać kartę graficzną, wieksza moc nie będzie cię ograniczać w przyszłości, nie będzie się tak nagrzewał ani hałasował jak mniejszy działający na 80%… różnica w cenie raptem niewielka, szukaj z wyższej lekko półki coś za około 200zł

chojinka

po co coś mocniejszego jak ta 450W w pierwszym linku jest wystarczająca i będzie miał zapasu a zapasu ??

Ten pierwszy zasilacz w jego pierwszym linku uciągnie swobodnie i5-4670 z GTX 760 i innymi podzespołami.

Wiec nie widze sensu by dokładał do 200zł jak starczy mu ten za 149zł i będzie jeszcze miał kupę zapasu.

podlicz sobie jeśli możesz -> i5-4670 z GTX 760 + dysk + ram + wentylatory itp = zasilacz z pierwszego linku do wymiany bo nie ruszy. ale na szczęście to nie moja kasa i mnie nerwy nie puszczą bo nie kupię sobie grzałki na styk w której wiatraczek nie wyrobi z chłodzeniem i będzie się wszystko grzało i hałasowało.

chojinka

ja nie muszę podliczać bo wiem ile ten zestaw  w rzeczywistości weźmie :slight_smile:

Dane podawane przez producentów czy przez kalkulatory w internecie są dość mocno przekłamane.

chojinka

http://www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

ile wam tutaj wychodzi?

co wpisaliście?

wystarczy ten 450,

ale jak byś bardzo chciał to można brać już ze sporym zapasem tego

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-550w-atx-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020050-eu-527951/

będziesz miał zapas na ewentualne inne przebudowy 

 

nic nie wpisuje bo ten kalkulator kłamie.

Większość takich kalkulatorów kłamie. Lepiej jest wziąć kartkę długopis i kalkulator.

A najlepiej jest mieć miernik poboru prądu(akurat sam tak mam) i w tedy widać ile cały zestaw pobiera.

no tak, wszyscy kłamią inne przeliczniki też, a na kartce co wpisałeś i co ci wyszło?

stary  daj sobie na luz ,określenie mocy zasilacza, która byłaby idealna dla komputera, nie jest takie proste. Każda konstrukcja jest inna, a zapotrzebowanie na energię różni się w zależności od modelu CPU .Ze względu na dużą ilość procesorów o różnym poborze energii nie sposób określić średniego zapotrzebowania na moc. Producenci procesorów podają TDP modeli aby móc dobrać odpowiedni zasilacz. Z drugiej strony producenci kart graficznych podają zalecaną moc zasilacza, który jest w stanie obsłużyć dany model karty, ale czynią to bardzo asekuracyjnie, nie chcąc, aby użytkownicy zniszczyli sprzęt, podłączając go do zbyt słabego zasilacza. Wartości są więc zawyżone, zwłaszcza w stosunku do markowych zasilaczy o wysokiej sprawności,kalkulatory mocy stworzyli… producenci zasilaczy i tak naprawdę w celach marketingowych ( polepszenie sprzedaży, im mocniejszy zasilacz tym droższy).Zdrowy rozsądek ,odpowiednia wiedza i zwykły kalkulator w zupełności wystarczy .

daje na luz, bo widzę że znasz się na sprzęcie lepiej od samych producentów wszystkich części komputerowych i pewnie jeszcze więcej. pozdrawiam

Witam w Nowym Roku,

Potrzebuję porady przy wyborze dobrego markowego zasilacza. Wymagania - moc 700:750W, cena - max. 300PLN, certyfikat 80+.

Nie potrzebuję porad w stylu: “Po co Ci taki mocny zasilacz?”.

Przejrzałem trochę internetów i jak narazie wybrałem kilka: http://www.skapiec.pl/site/compare/37/397823-2969283-3523553-5119029-5773611-8736255.html

Jak narazie moim faworytem jest FORTRON Raider 750 - nie ma tego w zestawieniu, ale ma certyfikat 80+ Silver.

Wszedłem w link do tego kalkulatora i rzeczywiście wydaje się to przesadzone.

Według tego kalkulatora potrzebowałbym zasilacza 480W, biorąc pod uwagę, że wszystko tak jak trzeba zaznaczyłem, ale wydaje mi się, że mniej więcej mi się to udało. Aktualnie posiadam zasilacz 400W z czarnej listy (spokojnie, w ciągu kilku najbliższych dni odbiorę nowego Corsaira VS 450W). I właśnie ten zasilacz daje radę i komputer na nim działa od około maja (teraz doszedł jeszcze dysk 500GB SATA, różnie bywało z nagrywarkami, ale to raczej nie ma większego znaczenia). 

Szczególnie dziwne jest to, że sprzęt jaki posiadam nie jest najnowszy, a Corsaira VS 450W polecają, nie tylko tu, ale też na wielu innych forach i na wiele różnych konstrukcji, które można by zaliczyć wg mnie do średnich.

certyfikat 80+ Silver posiada Tacens VALEO V 700W a nie FORTRON Raider 750…

http://www.morele.net/zasilacz-fortron-raider-750-ppa7501402-601570/

z jednej strony napisane jak wół 80+ Silver

 

…ale z drugiej strony okazuje się, że CHYBA jest Raider 750 z cetryfikatem Silver oraz z certyfikatem Bronze. Różnią się numerami EAN, a poza certyfikatami? Ciężko mi powiedzieć.

Wysłałem maila do morele.net z zapytaniem dotyczącym różnic między nimi.

bierz z certyfikatem 80 Plus Silver