Wybór zasilacza

Wita otóż a pytanie chcę wybrać ten zasilacz do komputera. Czy on jest dobry? Jeśli można to jakby ktoś znalazł by z większą mocą w podobnej cenie. Bo niestety ale do końca tego roku krucho z kasą. I musi być tylko tych firm: Amacrox, Antec, XFX, Astec, be quiet, Chieftec, CoderMaster, Corsair, Delta, Enermax, Enlight, OCZ, PCPower&Coding, Pentagram, Seasonic, Silver Power, Tacens, Tagan, Topower, Zalman, Yesico. Inne firmy odpadają. Moja płyta główna to ASRock N68C- GS FX, dyski: 1- Seagate Barracuda T200.10 250 GB

2- nwm jak się nazywa bo nie wyciągam go już jutro to zrobię. Ale kabelek od zasilacza ma taki z 4 kółęczkami

400W ci wystarczy, może za 70-80zł coś wyrwiesz bo widzę że nie masz jakiegoś wymagającego sprzętu.

Tak. ale planuję w przyszłym roku zakupić i7.

dobrze że przekopiowałeś tutaj listę renomowanych zasilaczy, bo przecież nikt z nas nie wie które firmy są dobre. Zamierzasz wsadzić i7 do N68C-GS FX? Nie zapomnij przygotować sobie młotka. Może powiesz coś więcej na temat sprzętu i jego późniejszych modernizacji? Skoro celujesz w i7, Twój budżet to pewnie ze 3 tysiace.

dokładnie, coś kręcisz. zdecyduj się czego chcesz i dopiero zadawaj pytanie na forum.

To skoro mówicie, że się nie da. Zaraz będą święta więc kaski mało na takie rzeczy. A co do procesora to jaki by był dobry i w miarę wydajny jak na moją płytę. Jeśli można by prosić też o karte graficzną. Zamierzam rozbudowywać stopniowo komputer. Bo według mnie mnie nie opłaca się kupywać nowego.

Może podałbyś budżet, skoro już mówisz o modernizacji? Masz jakieś konkretne wymagania? Jesteś na DP 2.5 roku, a nie potrafisz ogarnąć prostego tematu.

dokładnie musisz podac budżet bo bez tego ani rusz. z tego co do tej pory napisałeś wynika że masz tylko płytę i dyski,bez zasilacza i procesora :slight_smile:

Nie mam zasilacza :stuck_out_tongue: Procesor to ja mam z AMD nie powiem dokładniej bo ostatnio moje wyjęcie procesora skończyło się wizytą w serwisie. Bo mój komputer po uśpieniu nwm dlaczego nie chciał się właczyć do czego się już wtedy przyzwyczaiłem i poprostu wystarczało wyjąć wtyczkę i odczekać z godzinkę. I ponownie podłączyć i włączyć jak zawsze. Lecz raz tak się nie stało. Komputer nie przechodził przez procedurę POST i postanowiłem wyjąć i jeszcze raz włożyć procesor. Nadal było to samo. Poodłączałem wszystko i jeszcze raz podłączyłem w sensie płytę głowną, dysku itp. I znowu to samo. Poszedłem do serwisu bo pomyślałem, że to coś z zasilaczem. Czekałem na ich odpowiedź 3 dni powiedzieli, że mogę przyjechać po pc. Wymienili zasilacz i będzie to kosztować 150zł. Przyjeżdzam a koleś mówi, że to jednak nie wina zasilacza i zobaczy o co tu chodzi i się odezwie. Następnego dnia już dzwoni i mówi, że pc jest do odebrania i kosztować to będzie 60zł. Jak się okazało procesor był źle włożony. I za same poprawienie wziął 60zł! Wtedy to szkoda, że się nie skapnąłem, że to stanowczo za dużo. A to jest mój na dodatek zaufany serwis ale tym razem nie naprawiał mi właściciel sklepu więc to pewnie dlatego. Właściciela znam więc zawsze coś doradzi i za taką rzecz nie wziąłby ani 1zł. Zasilacza nie mam bo się sfajczył Mustang pogibany. Ale trzeba przyznać, że działał niezawodnie przez 6 lat. Dopiero w tym roku zaczęły się takie przygody.

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-atx-core-450w-120mm-80-psu-p1-450s-x2b9-419031/

http://www.morele.net/zasilacz-fortron-460w-460-60-hcn-efektywnosc-do-84-atx-2-3-active-pfc-12cm-fsp460-60hcn-627105/

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-450w-80plus-120mm-fan-cp-9020096-eu-649091/

Dobra, bo widzę że to jakaś jazda. Jeszcze raz proszę abyś sprecyzował czego oczekujesz od tego forum

 

 

Nikt ci nie pomoże bo nie wiemy co chcesz osiągnąć. Gdybyś miał zajebistą grafikę to moglibyśmy zgadywać że chcesz pograć na kompie ale póki co masz płytę ze zintegrowana grafiką i nie wiadomo jakim procesorem (procesora nie da się źle zainstalować a przynajmniej ja sobie tego nie wyobrażam) i nie potrafisz nawet powiedzieć jaki masz procesor a pytasz o zasilacz.

 

Tak, zasilacz jest dobry do tego co masz a jak chcesz coś dokupić to najpierw określ co zamierzasz z tym komputerem czynić. Domyślam się, że kasy też nie masz skoro 60zł za naprawę komputera to za dużo, co nie jest zresztą jakieś dziwne jak sie nie pracuje.

60zł to nie jest dużo ale za samo poprawienie procesora? To tak samo jakbym w komisie za włożenie karty pamięci  do telefony brał 40zł. Kartę graficzną to mam GAINWARD więcej nic nie piszę tam i nie korzystam z tej zintegrowanej. Procesor jaki zamierzam kupić to: AMD Phenom II X6. I mam pytanie bo w instrukcji od płyty jest napisane, że są wejścia RAM 2x DDR2 max 8GB i 2xDDR3 max 8 GB To znaczy, że mogę włożyć razem 16GB? Czy to tak nie działa? Zacytuję “Support DDR3 (…) un-buffered memory Max. capacity of system memory: 8 GB (see CAUTION 6)”, “Support DDR2 (…) un-buffered memory Max. capacity of system memory: 8 GB (see CAUTION 6)” “CAUTION 6- Due to the operating system limitation, the actual memory size may be less than 4GB for the reservation for system usage under Windows 7/ Vista/ XP. For Windows OS with 64bit CPU, there is no such limitation” Czyli mogę mogę wsadzić nawet 32GB aby tylko miał 64 bit?

Po pierwsze nie musisz otwierać komputera, aby sprawdzić jakie masz części, a po drugie wysłów się wreszcie co chcesz osiągnąć. Z tego co widzę to najmocniejszy procesor na tą płytę, którą masz to Phenom II x6, nic lepszego nie ma. Nie wiadomo co na tym kompie masz zamiar robić, że masz zamiar go modernizować. W każdym razie do i7 będzie konieczna również wymiana płyty.

 

A wracając do pytania z pierwszego postu, kup coś markowej 500-550W jeśli masz kasę to wystarczy na przyszłe modernizacje co byś nie robił o ile nie włożysz dwóch kart graficznych.

Dobra. Temat zamykam. Kupuję tamten co podawałem na początku. 

masakra, jest napisane że płyta obsługuje 8GB a ty z tego zrobiłeś 32GB, nie wiem jak ale nie będę wnikał. idź lepiej do serwisu niech ci ten komputer zmodernizują.

“For Windows OS with 64bit CPU, there is no such limitation” Ta linijka mówi co innego właśnie.

Ta linijka została wycięta przez Ciebie z całości i źle zrozumiana.

 

 

Jeśli płyta obsługuje do 8 GB RAM (a tyle obsługuje), to więcej RAM w niej nie umieścisz. Nieistotne, że system operacyjny w wersji x64 jest w stanie zaadresować więcej pamięci.

Aaa. Ok już rozumiem.