Wybór zasilacza

Witam, otóż mam zamiar kupić sobie nowy zasilacz (stary jest troche styrany i sie grzeje) Dokładniej wiatrak po prostu nie działa, ale nie chcę się bawić w wymiane wiatraka, chyba że to będzie konieczne.

Moje pytanie: Jaki zasilacz wybrać ?

Aktualnie mam  GPS-400AA-101

Reszta:

Karta Graficzna : Nvidia GeForce 8800 gt

Płyta główna: B75M-HD3

Procesor Intel Pentium CPU G2140 Dual

 

 

 

Nie napisałeś jaki budżet przeznaczasz na zasilacz. Dlatego zaproponuję Ci zasilacz “trochę na wyrost” umożliwiający dalszą rozbudowę kompa. Posada on bardzo dobry stosunek wydajności / jakości do ceny oraz certyfikat sprawności 80 Plus.

Corsair VS series 450W (CP-9020096-EU), jedna linia +12V (34A), moc linii 408W, aktywny PFC1, firma powstania zasilacza (CWT) Channel Well Technology, certyfikat sprawności 80 PLUS (µ=80%), (specyfikacja), gwarancja producenta 3 lata.

lub tańszy:

• Aerocool VP-450, jedna linia +12V (33A), moc linii 396W (przy temp 0÷35°C), aktywny PFC1, firma powstania zasilacza Andyson, certyfikat sprawności 80 PLUS Bronze (µ=81%÷85%), Haswell compatible 2 , (specyfikacja), gwarancja producenta 2 lata.

UWAGA: w sprzedaży jest również starsza, słabsza wersja zasilacza Aerocool VP-450 z dwiema liniami +12V o łącznej mocy 312W.


1 - Układ aktywnego PFC przydziela moc dynamicznie przez co, np. podczas startu komputera (kiedy to pobór mocy jest największy, szczególnie z linii 12V), w tym krytycznym momencie napięcia podawane są bez ich spadków co zapewnia poprawny start. Zdarza się bowiem, że zbyt słaby zasilacz nie jest w stanie podać mocy startowej komputerowi choć jest w stanie zasilić komputer w pracy ciągłej.

2 - Haswell C6/C7 - wsparcie i praca z obciążeniem zerowym.