Wybór zawodu po gimnazjum

Witam!

Otóż w tym roku muszę wybrać zawód, w którym będę się kształcił gdyż chodzę do 3 gim. Od małego interesuje się komputerami, telefonami itp. (na daną chwile umiem ściągać simlocki, wgrywać różne softy i inne temu podobne) mam zamiar iść w kierunku technik informatyk/technik teleinformatyk. Lecz trochę się boje programowania, gdyż z matmy jakimś orłem nie jestem, że tak powiem, ale szybko “ogarniam” nowe rzeczy. Mógłbym prosić o wytłumaczenie co się robi w tych zawodach i który by bardziej pasował do mnie?

Witam. Ja od podstawówki miałem problemy z matma. Też zawsze interesowałem się komputerami i ogólnie elektroniką, jednak zawód jaki wybrałem to technik elektronik, w którym jest dużo matematyki. Nie było łatwo, ale egzamin zawodowy zdałem chyba najlepiej ze wszystkich przystępujących do niego. Musiałem się sporo uczyć, ale uczyłem sie tego co lubiłem. Moje zdanie jest takie, że jeżeli naprawdę lubisz i interesujesz się komputerami to nic nie powinno stac na przeszkodzie żeby wybrać zawód taki jaki lubisz. Pozdrawiam.

Zmartwię cię, ale to w obecnych czasach o niczym nie świadczy. Informatyka/technika informatyka łączą z komputerami/sprzętem stosunki zupełnie inne niż resztę społeczeństwa. To, że podoba ci się użytkowanie (nawet “zaawansowane”), nie oznacza, że tak samo będzie z innym zastosowaniem komputerów/telefonów. Rynek pracy jest przepełniony technikami i magistrami informatyki, którzy poszli w danym kierunku, bo “interesowali się komputerami”.

W każdej dziedzinie informatyki uczą mnóstwo programowania które tak na prawdę może okazać się całkiem nieprzydatne. Osobiście nigdy nie lubiłem spraw softwerowych. Dzisiaj jestem technikiem elektrykiem i technikiem teleinformatykiem.

Perspektywy zawodu są fajne tylko trzeba trafić do odpowiedniego pracodawcy.

Ja np nie lubię siedzieć przed kompem ale uwielbiam serwerownie, wymiany dysków, podłączenia i.t.p. i za to mi jeszcze płacą.

Daleka droga przed tobą idź zgodnie z własnymi przekonaniami.

Informatyk informatykowi nierówny.

Dodane 27.01.2013 (N) 17:44

Jeśli bardzo Ci na tym zależy bierz się za matmę i będzie dobrze! :slight_smile: