Wybór zewnętrznego dysku

Zastanawiam się nad kupnem zewnętrznego dysku o pojemności 1TB. Jakie dyski polecacie? Dobrze by było gdyby nie trzeba było instalować oprogramowania aby móc go uruchomić, gdyż zależy mi na tym, abym mógł go uruchomić na każdym komputerze. Myślałem nad Seagate Expansion 1TB USB 2.0 lecz jest trochę podejrzanie tani i słyszałem, że bezpieczeństwo danych jest słabą stroną tego dysku. Zwróciłem szczególną uwagę na WD My Book Essential 2.0 1TB USB 2.0, lecz z tego co mi wiadomo trzeba zainstalować software a to będzię dla mnie udręką, gdy będę chciał użyć go poza domem. Interesują mnie dyski do ok. 350zł. Co możecie mi polecić?

EDIT: Znalazłem jeszcze Seagate External Desktop Drive 1TB. Cena mi odpowiada, lecz niestety nie mogłem znaleźć nic o tym czy wymaga instalacji oprogramowania. Z tego co wyczytałem w opiniach innych nie ma problemu z żywotnością tego dysku. Wciąż czegam na wasze wypowiedzi.

Do tych dysków jest dołączone oprogramowanie służące do synchronizacji dysku z kompem, ale to można wywalić i używać bez tego. Jak masz zamiar używać tego dysku poza domem to lepszym rozwiązaniem byłby dysk 2,5’’ do zasilania zwykle potrzeba im tylko jednego USB, np My Book sam nie jest mały, a jeszcze dochodzi zasilacz, 2,5’’ wsadzisz do kieszeni, ale 2,5’’ są o pojemnościach 640-750GB.

Możesz własny złożyć kupujesz Samsunga F3 EG lub WD Green Power + obudowa firmy Welland np mod ME-740S od razu z USB3.0. wyjdzie ok 350 zł.

Rozważałem opcję kupienia dyzku 2,5", lecz stwierdziłem, że nie będzie mi to przeszkadzać, że muszę wziąć ze sobą zasilacz. Będę musiał zastanowić się nad opcją złożenia dysku, choć bardziej jestem przychylny do kupienia dysku z obudową. Mam jeszcze takie pytanie. Czy to, że dysk jest 2,5 calowy i nie ma zasilacza wpływa na działanie procesora gdy jest podłączony? Czy kiedy dysk ma własny zasilacz, to procesor jest mniej obciążony, niż przy 3,5 calowym?

Nie zwiększa zużycia procesora, dyski 2,5’’ nie mają zasilacza dlatego że ich pobór jest mały i zasilanie z samego USB im wystarcza. Składając samemu dysk masz rok gwar więcej, WD na zew daje 2 lata, Seagate na niektóre modele tylko rok, kupisz oddzielnie dysk to masz na niego 3 lata gwar, i możesz sobie rozebrać obudowę bez zerwania plomb, i podpiąć dysk od razu pod SATA np jak byś chciał szybko skopiować 400-500GB, przez USB2 to by trwało wieki, bezpośrednio pod SATA sporo szybciej.