Wybór zewnętrznej obudowy na hdd

Po ostatniej awarii mojego systemu backupowego noszę się z zamiarem kupienia czegoś co da większą gwarancję niż zwykłe zgrywanie na dyski zewnętrzne.

Myślałem o rozwiązaniu RAID10 ale że do tego potrzeba aż 4 dysków to chciałbym sie ograniczyć do rozwiązania dwudyskowego. Chodzi mi o coś a’la NAS, ale z tego co sprawdzałem NAsy najczęściej mają wejścia rj i usb. Z racji tego że chciałbym żeby to był backup, a nie sieciwoy dysk to chciałbym żeby takie rozwiązanie posiadało eSATA lub ostatecznie firewire. Reasumując - potrzebuje żeby takie rozwiązanie posiadało:

  • Możliwość raid 1, raid 0

  • esata,

Narazie znalazłem takie rozwiązania:

  1. http://www.chieftec.eu/index.php?option … 7〈=EN#

  2. http://www.welland.com.tw/html/2bay/280j.html

Ale nie jestem ich pewien i chciałbym tez żeby ktoś mi ewentualne coś z tych dwóch polecił, lub może polecił coś innego lepszego. A może znacie jakieś takie zewnętrzne 4 dyskowe rozwiązania z raidem?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Dodane 30.01.2011 (N) 22:46

Pomoże ktoś?

ile masz papieru ja korzystam z urządzeń firmy qnap:

http://allegro.pl/qnap-ts-209-pro-ii-be … 99222.html

Powiem tak…papieru mam tyle ile będzie potrzeba, ale nie chcę tez przerostu funkcjonalnosci a to co zaprzentowałeś - mimo że kusząco wyglada to trochę za duzo jak na moje potrzeby.

Szukam urządzenia do backupu danych a nie serwera więc nie potrzebuję aż tak wielkich funkcjonalności. Potrzebuję urządzenia na 4 lub więcej dysków żebym mógł spiąć to w Raid 10 lub rozwiązania 2 dyskowego do spięcia w Raid 1- bo wydaje mi się że to najlepsze rozwiązane backupowe.

Dajcie więc znać co moge wybrać i jeśli rozwiązania dwudyskowe to czy któryś z poponowanych przeze nie czy może coś jeszcze innego czego nie znalazłem.

niestety nie miałem w ręku obydwóch, jeszcze mogę polecić urządzenia nas netgear ale większość z nich (w wersjach poniżej 1k) nie mają esata/firewire.

No własnie… A jednak szukając efektywnego narzędzia do backupu to usb (chyba że usb 3 ale to jeszcze zbyt młody standard)jest małą pomyłką. Tak naprawdę esata jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o szybkość transferu.

Co do tych 2 sztuk to jakoś przychylam sie do Chiefteca ale to ze względu na renomę firmy. Niestety nie mogę za bardzo nic na sieci na temat tych urządzeń i w ogóle na temat tego typu urządzeń znaleźć.

Prosze więc może jeszcze o jakieś wskazówki, może polecane produkty, albo może miejsce gdzie moge zapytać i gdzie znajdę ludzi którzy będą wiedzieli coś na ten temat.

Dodane 01.02.2011 (Wt) 11:21

Moze jeszcze ktoś pomoże. Jestem kilka dni przed zakupem i musze coś wybrać, a tu dalej nic nie wiem :slight_smile: