Wybrać windows XP czy Vistę?

Witam.

Zawsze używałem windows xp ale, że system stary i wkrótce microsoft przestanie go wspierać więc na pececie zainstalowałem Windows 7.

Na systemie tym nie działają mi sterowniki do grafiki ( geforce 8600gt ), niby się instalują ale za którymś uruchomieniem kompa wyskakuje bluescreen, podmiany brakującego pliku nie pomagają więc lecę na windowsowych sterach. Nie działa również sterownik od zintegrowanej karty audio i nie działają mi wszystkie kanały.

Win 7 mam na nowym laptopie i na nim śmiga lepiej niż xp lecz z pecetem są problemy.

Jestem zmuszony zrezygnować z tego systemu i proszę was o opinię. Wrócić do windows XP czy zainstalować Vistę?

Dodam, że wszystkie systemy mam legalnee, wszystko się aktualizuje.

Nigdy nie używałem Visty i dlatego pytam was czy opłaca mi się ją ściągać, instalować i czy będzie lepszym wyjściem niż xp.

Problem ze sterownikami nvidia to standard. Czego nie zrobią to zawsze spartolą.

Nie napisałeś jaką masz kartę muzyczną. Przejście na Vistę może nic nie pomóc. Skoro masz taki stary komputer to lepiej zostań na XP.

Jakie instalowałeś? Te do Visty? Nie próbowałeś wyszukać ich w Windows Update?

Najlepiej brał bym windowsa 7 vista nie jest zbyt szybka.Ale jak kto woli

Wszystko będzie działało jak wybierzesz dobry system… :?

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Albo XP, albo siódemka. Vista celowo jest ociężała, zero optymalizacji.

Nie wiem, co za problem może być ze sterownikami grafiki. Jeśli system ma sterowniki, to najnowsze powinny się pojawiać w Windows Update. Albo można ściągnąć najnowszy ze strony NVidii, rozpakować 7zip-em, wrzucić na płytkę CD-RW lub kartę pamięci i pozwolić wyszukać sterownik poprzez Menedżer Urządzeń. Uwaga (!)- pod polskojęzyczną siódemką nie działają anglojęzyczne sterowniki, trzeba instalować wersję international. W wersji spolszczonej może się pojawić w Windows Update sterownik anglojęzyczny, więc się nie zainstaluje (wyskoczy błąd instalacji).

Nie wiem, co to za zintegrowana karta audio, więc trudno mi doradzić. Jeśli Intel HD Audio na chipsecie Realteka (obecnie najpopularniejsza), to Windows ma do niej sterowniki. Jest też na stronie Realteka. Do AC’97 również. Natomiast bajery typu korektor graficzny są na zintegrowanych kartach realizowane programowo, nie sprzętowo, lepiej skorzystać z opcji w programie do muzyki/filmów.

Na stronie nvidii jest że stery do win 7 ale to i tak są te same co do visty. Windows Update nie odnajduje.

Karta audio zintegrowana Realtek Azalia ster pobrany stąd http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth … #anchor_os i taką płytę główną mam.

Na stronie Realteka jest najnowszy (R2.39), choć stamtąd ściąga się jak krew z nosa. Można by poszukać na stronie Intela, dla jakiejś ich nowszej płyty głównej.

Ten sterownik powinien być oznaczony Realtek HD Audio czy jakoś tak.

A z dźwięku stereo trudno zrobić wielokanałowy, wątek był już parę razy poruszany.

Dodane 29.12.2009 (Wt) 12:35

Byłbym zapomniał - siódemka wymaga doinstalowania najnowszego DirectX 9, ma tylko DX 11 i większość gier nie działa.

Próbowałeś instalować stery w trybie zgodności?

Podaj parametry tego PC. Doradzimy, czy XP czy Vista.