Wybrakowane menu główne. Ubuntu

Wczoraj nieopatrznie próbując dodać Wine do menu usunąłem plik applications.menu z /etc/xdg/menus bo nie znalazłem go w /home/.config/menus. Po usunięciu tego pliku z menu znikły mi wszystkie programy, preferencje i administracja. Chciałem przywrócić ten plik z LiveCD ale nic to nie dało, reinstalacja wszystkiego co miało w nazwie “menu” też nic. Szukałem, wydawałem różne polecenia ale jak nie było tak nie ma. Modyfikuj menu nie uruchamia się.

Jak można przywrócić standardowe ustawienia tego menu albo jak w ogóle to naprawić?

Samo przywrócenie tego pliku z systemu Live nic nie da. Musisz potem użyć jakiegoś polecenia konsolowego z poziomu swojego użytkownika. Chyba będzie to xdg_menu.

Przywróć więc ten plik, a potem z poziomu swojego użytkownika wydaj te polecenie.

Warto też sprawdzić czy przypadkiem po przeprowadzeniu tych operacji na nowo powstałych kontach będzie wszystko w porządku.

PS: Radzę Ci nie przerabiać tego pliku. Edytor menu masz dostępny pod prawoklikeiem w miejscu belki aplikacje, miejsca, system.

Przy xdg_menu wyskakuje, że polecenie nieodnalezione.

Zobaczyłem, że pliki z LiveCD skopiowały się puste. Przepisałem jeden ręcznie, zapisałem pod rootem i dalej pusty. Może ktoś byłby tak dobry i spakował cały katalog menus z /etc/xdg ? Może jakoś udało by się wrzucić tam.

Spróbuj może:

sudo dpkg-reconfigure gnome-menus

Pozdrawiam!

Niestety, ale nic z tego, przed chwilką właśnie po tym poleceniu uruchomiłem komputer.

Pliki są już na miejscu. Jakoś jedna udało mi się je przepisać ręcznie.

Już nie ważny temat. Ślęczałem do 4 w nocy i w końcu poszła reinstalka.