Wybrałem dwa zestawy, który wybrać?

Witam serdecznie. Zdecydowałem się na kupno nowego zestawu, generalnie do pracy (w gry przeważnie nie gram). Trochę poszperałem i wybrałem sobie następujące dwa zestawy:

Pierwszy: 1568zł


Drugi: 1834zł


Do obydwu zestawów dochodzi:


Mam dodatkowo już SSD 250GB + HDD 1TB, 2x 8GB DDR3. No i plus do kupienia jakaś obudowa, przyznam że im mniejsza tym lepsza. Ale to już mniejszy problem.

Co ważne, nie interesuje mnie zbytnio karta graficzna, więc musiałem wybrać dość drogą płytę główną do ryzena (ma wbudowany w miarę fajny układ graficzny).

Proszę Was o opinie, który zestaw byłby lepszy. Czy Ryzen jest wart dorzucenia tych trzech stówek więcej? Jak to wygląda z RAMem? Moje DDR3-ki stykną? Ten Corsair 450W uciągnie? I czy w ogóle te zestawy trzymają się kupy…

Dzięki wielkie :))

Obydwie płyty są przystosowane do pamięci DDR4, więc Twoje DDR3 w tym przypadku będą z lekka nieużyteczne.

W takim razie dodatkowe koszty na DDR4 :confused:

Ja bym szedł w Ryzena wbrew fanbotom Intela i nie przepłącał za Intela, ale to moje zdanie bo mam na AMD i jeśli chodzi o stabilnośc komputera vs Intel nokautuje na Intelu z 1150 bo mam tez w domu ostatnio z bliżej nie wyjasnionych przyczyn padła na płycie siecióœka. Po 2 tygodniach potów serwisu okazało sie, że winą był kontroler w procesorze i wymienili bo jeszcze na gwarancji PEntiuma i działą sieciówka. Czemu mi na AMD do 4 lat nic nie pada?? :stuck_out_tongue:

Pewnie zaraz hejterzy AMD powiedza iż każdemu się może zdarzyć tylko co am kontroler w procesorze do sieciówki sam Intel nie umiał wyjaśnic.

(@66Garoz , wpierw naucz się pisać a potem możesz opowiadać ciekawe historie)

Wracając do tematu, Zestaw na ryzenie spokojnie zniszczy tego intela nawet z literką ,K" po OC na 5,1 ghz.
Jeśli chodzi o GPU to wszystko zależy od tego, z jakim programem pracujesz niektóre wykorzystują akceleracje GPU a to przyśpiesz prace 200%.
Do tego Ryzena polecam 2x8 DDR4 3200mhz CL16.


Nawet na tej B350-tce podkręcisz cepa na 3,8-3,9 Ghz a pamięci nie podkręcaj tylko wrzuć CL 15.
Z taką konfiguracją 6820K po OC ci nie straszne czy jakiś inny wynalazek intela.

Żadna płyta dla Ryzena nie ma zintegrowanego układu graficznego. Płyta główna może obsługiwać układ graficzny w procesorze jeśli taki jest, a Ryzen przez Ciebie wymieniony tego nie posiada.
Tu masz specyfikację tej płyty: https://www.asus.com/us/Motherboards/ROG-STRIX-B350-F-GAMING/specifications/

Dzięki. Czyli brać ten zestaw z Ryzenem? Btw, ten corsair 450W uciągnie to? A co do podkręcania - zależy mi żeby jadł jak najmniej prądu, więc podkręcanie sobie odpuszczę. B350 styknie do procka, nie? A i jeszcze jedna sprawa, zmieści mi się to wszystko w miniTower?? Czy zostaje tylko mid?

Czyli biorąc tego B350 nie będę miał układu graficznego? Kartę graficzną będę zmuszony kupić tak czy siak?

Jeżeli nie grasz możesz kupić najtańsza grafikę i bedzie dobrze. Jeśli nie grasz różnicy na korzyść Intela nie odczujesz, a jedynie przepłącisz. Różniece po za grami można odczuć w projektowaniu 3D i konwersji wideo, ale to tylko dlatego, że zarówno ten zaawansowany soft jak gry są optymalizowane z naciskiem na Intel bo nie ma sensu optymalizowac dla garstki kupującej AMD skoro i tka wszędzie jak prezerwatywy polecaja Intela.

Jak się komus nie podoba jak pisze niech omija to szerokim łukiem, pozatym literóœka zdarzyć się może kazdemu. Nikt nie każe czytać tego co komuś nie pasuje. To do tych co tylko narzekac potrafią jak kobieta w 8 miesiącu ciązy.

Tylko że ja właśnie nie chcę kupować grafiki :(( więc pozostaje mi chyba tylko i7…

Mam duże wątpliwości czy grafika Intela w CPU będzie lepsza od jakiejkolwiek najtańszej grafiki np. Geforce 240, ale jak chcesz.

A znajdę jakąś płytę główną w cenie podobnej jak te do intela? I w podobnej jakości?

Nie rozumiem Ciebie w tym pytaniu.

B350 kosztuje 500zł+, byłbym w stanie dać tyle za płytę główną, jednak pod warunkiem że miała by układ graficzny… A jak jeszcze mam dokupić do niej kartę graficzną to ja dziękuję…

B350 dla Ryzena to klasa średnia chipsetu, a B250M do najniższa klasa chipsetu dla Intela i do tak słąbego chipsetu pchasz i7.

EDIT: Poza tym ten STR?IX od Asusa to z najwyższej pólki płyta główna.

Już tu ktos ci napisał, że teraz grafiki są w procesorach, a nie płytach głównych.

Średnio się znam w tym temacie, ale jaki chipset byłby dobry pod i7?

Czym wyższy model chipsetu tym droższa płyta główna. Coś za coś kolego :slight_smile: Przelicz jeszcze raz co się bardziej opłąca, procesor z grafiką czy procesor plus grafika chodźby najtańsza? Ja mam AMD FM2+ na chipsecie X88 najwyższym i procesor APU A10-7800. Możesz też to rozważyć. Troszke starsze, ale róznicy bez grania nie odczujesz, a na pewno taniej.

Asrock https://www.x-kom.pl/p/284962-plyta-glowna-socket-fm2-fm2-asrock-a88m-g-31-a88x-2xpci-e-ddr3.html

Procesor https://www.x-kom.pl/p/204841-procesor-amd-apu-amd-a10-7800-350ghz-4mb-box-65w.html

RAM na DDR3

Dzięki, ale chyba jednak wolałbym coś nowszego… Niestety dalej nie wiem czy Ryzen czy Intel…

Prosta piłka do Ryzena musisz dokupić grafikę i na to pytanie sobie najpierw odpowiedz i zdecyduj. Ja bym brał Ryzena bo do biura nie ma sensu i7 nie wykorzystasz potencjału w biurze 8 rdzeni i 16 wątków. Tak samo jak w biurze wogóle nie wykorzystasz tez Ryzena i jego potencjału, a moja propozycja wcale jakoś szczególnie nie odstaje od nowoszych. Za te 2-3 lata i tak sie wiele zmieni i jak padnie to nie wiadomo czy znowu nie trzeba bedzie wymieniac połowy bo się zmienią podstawki an procesor, a może i pamięci moga być DDR5 bo to się teraz dość szybko rozwija. Miałem ten sam dylemat w marcu tego roku i stwierdziłem, że kompletnie mi nic nie da Ryzen jak nie gram i nie robie obróbki wideo tylko internet i biuro plus wideo i muzyka.