Wybranie nowego procesora pod s775

Witam. 

Mam zamiar kupić procesor pod socket 775, myślalem nad q6600. Czy to dobry wybór ? Chciałbym pograć w gierki typu bf3/4, fifa 14, Skyrim, Far Cry( Chociażby na Low).

Aktualny komputer :

Procesor : C2d E4700 2x 2,6 ( Podkręcony do 2x 3,6)

Plyta Główna : P5B SE

Grafika: AMD  Hd 6570 1gb ddr3 128 bit

Ram : 4gb 800 mhz

 

W Bf3 na low uzyskuje 20-30 fps w najlepszym przypadku, czy to wina za slabego procesora ? Czy Karty ?

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Nawet jak zmienisz procesor to ci nic nie pomoże, masz bardzo słabą kartę graficzną.

 

W jakiej rozdzielczości grasz?

Słaba karta i słaby procesor ,jedno i drugie klasyfikuje się do wymiany.

No to co najlepiej by kupić ? Chodzi o kartę i procesor, żeby to ładnie chodziło :slight_smile: ?

Rozdzielczość 1366x768.

Ile możesz na to przeznaczyć?

 

Trzeba się zastanowić czy jest sens inwestować w ten komputer (nowy Pentium dorównuje staremu Quad’owi).

 

Podaj model zasilacza.

Chce pracowac jeszcze na 775… Procesor to max 250z ł, a Grafa aby dobra, cenę przełknę,

Qoltec Silentline 450 W. 

procek

http://allegro.pl/intel-core-2-duo-e8400-3ghz-6mb-1333mhz-nowy-i3860140109.html

lub z innej aukcji 

http://allegro.pl/intel-core-2-duo-e8400-2x3ghz-6mb-l2-1333-gw-rach-i3872836719.html

karta graficzna nowa HD 7770 / HD 7790 lub tańsza używka tylko ile mamy do wydania?

Zasilacz jest na czarnej liście http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html#6014195

Nie ryzykowałbym używanie tego zasilacza w ogóle a tym bardziej z Quad’em (który ma dość spory apetyt na energię) i mocniejszą kartą graficzną która pobierała by więcej energii.

Pomijajac zasilacz… Ten procek jest podobny do mojego aktualnego… Interesuje mnie quad… Grafika uzywana do 300. Myslałem nad nowa platforma… Am3 lub lga1175. Ktora jest lepsza do gier ? I jaki koszt za taki sprzet zeby był dobry do gier i do nagrywania ?

 

To musisz się zastanowić, co Ty chcesz ?

 

Jeśli płyta obsługuje Q6600, to bierz, ale niestety zasilacz też potrzebny nowy.

No mysle nad nowa platforma… Tylko ze jaka lepiej ? Jaka płyte, grafe i procesor ?

To może inaczej, ile masz kasy na to ? + zasilacz.

 

A tak to sobie można pisać i pisać, określ się i koledzy coś doradzą.

Około 1500 zł. Najlepiej taniej ale wydajnie.

Czy planujesz zmianę monitora (z większą rozdzielczością) i czy w przyszłości planujesz rozbudowę komputera?

Aktualnie Intel (podstawki 1155 i 1150) lepiej się sprawuje w grach.

 

 

W takiej rozdzielczości nie potrzeba jakiegoś super sprzętu, np.

GoodRam DDR3 4GB PC1333 CL9

Intel Core i3 3240

MSI B75MA-P45

Corsair VS 450W

Asus Radeon HD 7790 1GB DDR5 lub Gigabyte Radeon HD7850 2GB DDR5

Niestety bede uzywał tego monitora … Bo dostałem go z miesiac temu … Ten sprzet wystarczy zeby chociaz na srednich pograc w nowe gry ? Nie lepiej i5 ? Czy te 2 rdzenie i3 wystarcza ? A uzywki opłaca sie kupywac? Wolałbym jak najmniej wydac…