Wybrzuszone kondensatory a podkręcanie

Witam!

Niedawno kupiłem Durona 600 w celu podkręcenia go do jakichś 950-1000MHz. Jednak stabilnie system pracuje przy max. 850. Wiem, że mam wybrzuszone kondensatory i chcę je wymienić, ale chciałym również wiedzieć, czy polepszy to moje wyniki o/c. Z góry dzięki za odpowiedź :slight_smile:

Raczej nie

Hmm… OK, ale jakim cudem ktoś na tym samym Solteku wyciągnął 1GHz na Duronie 750? Przecież to jest to samo, tylko 7,5x100 a nie 6.

Przy wybrzuszonych kondensatorach ciesz się że przy częstotliwości nominalne procesor pracuje stabilnie. Wymień kondensatory bezapelacyjnie.

Apropos podkręcenia sprawdź sobie proporcje 1000/750 i 850/600, wychodzi na to że uzyskałeś i tak lepszy wynik.

No właśnie jakimś trafem na 600 pracuje bez zarzutu :smiley: . Wiem wiem, jutro jadę wymienić. Czyli rozumiem, że po wymianie również nie podkręcę stabilnie wyżej niż do 850?

Raczej wiele już z tego nie wyciśniesz.

Egzemplarz egzemplarzowi nie równy i dlatego jedni mogą bardziej podkręcić, a inni mniej. Swoją drogą Duron 750 fajny procesor. Kiedyś miałem i do końca życia go będę wspominać, bo wiąże się z fajną sytuacją. Zaktualizowałem u siebie wówczas BIOS płyty głównej (jakiś produkt niszowy) i procesor był po tym zabiegu rozpoznawany przez BIOS i system jako Athlon 20 GHz. Żałuję, że nie zrobiłem zdjęcia.

Szkoda, że pewnie nie pracował jak 20GHz Athlon. Jak nic nie da - trudno, ale może będzie stabilniejszy :slight_smile: