Wybudzenie kompa z uśpienia - konieczne użycie przycisku reset

Siemka, gdy komp przejdzie w stan uśpienia to po próbie wybudzenia go klawiaturą lub przycieskiem power jest problem typu takiego, że głośnik systemowy pika ze 40 razy może nawet wiecej tak szybko, ekran jest czarny i po chwili resetuje się i znowu to samo. Aby wrócił trzeba nacisnać reset i wtedy działa powrót z uspienia, dlaczego nie mozna od razu z klawiatury go wybudzić, tak było na win7 i teraz 10, reset biosu zrobiłem z optimizet defaults też (bios uefi). Wczesniej tego nie używałem i nie wiedziałem że tak jest. Normalnie komp się zachowuje w trakcie pracy nie resetuje się ani nic, pamieć sprawdzana, dysk też.

Jaki producent biosu/uefi?

bios ami, link do specyfikacji płyty gównej:

http://download.gigabyte.eu/FileList/Manual/mb_manual_ga-970a-ds3_v.3.x_e.pdf

Jesteś pewny że było to aż tyle tych sygnałów? Takie dźwięki jest to komunikat o błędzie wydawany przez sam BIOS. Jednak najbardziej pasująca sekwencja to 11 krótkich “piknięć” sugerująca błąd pamięci cache procesora. Co prawda nie wiem czy jakiś czas nie AMI nie zmieniło znaczenia powiadomień a moje informację są dość stare.

Poważnie, takie szybkie piknięcia do 40 razy conajmniej ze trudno liczyć dokladnie i na pewno więcej niż 11 razy, co dziwne po resecie wstaje dobrze.

Okazało się, że to wina pamięci ram, która nie do końca jest zgodna z tą drugą, oby dwie sa 1600, jedna fabrycznie 1333 ale oznaczona jako 1600 (taka sciema troche), gdyż po podkręceniu tyle osiągnie dopiero, trzeba ręcznie ustawić na 1600 ustawieniami xmp tej z 1600, czyli ta 1333 bedzie podkręcona.