Wycena - Dell D620

Cześć,
Drodzy koledzy, na ile wycenilibyście poniższą specyfikację:
Dell D620 - Data produkcji 2006 (sic!)
Procesor C2D T7200 2.0 GHz, 4 MB Cache
4 GB RAM
120 GB SSD
GMA 950
Sprzęt w pełni sprawy - wymienione zawiasy od matrycy, nosi ślady użytkowania. Wymienione termopady, wyczyszczony. Zestaw z ładowarką.

Tyle co używany dysk - około 20-30 zł.
Cała reszta na złom.

Jaki system postawiony?

Trochę przesadzasz, wartość tak do 100 zł, zakładając iż bez systemu BOX.
Z nabywcą może być problem, ale jeżeli ktoś potrzebuje np. do warsztatu lub w inne miejsce “łatwo niszczące”, to niewielka szansa jest. Dla normalnego użytkownika jednak …złom.

Używam na nim Xubuntu już od wielu lat. Nie potrzebowałem zmiany gdyż wykorzystuje go tylko do programowania (Vim), zarządzania sieciami i przeglądania internetu. Zostawiłbym go sobie… Ale jadę na szkolenie gdzie konieczne jest posiadanie lepszego sprzętu… :/. Od nowości był na nim XP :).

No to masz odpowiedź, możesz wystawić w całości, może akurat ktoś szuka “taniej maszyny do pisania”, ale na niewiele więcej on się nie zda, Internet pewnie chodzi, ale jak kulawy żółw. No i XP jednak jest dziurawy jak sito już… :wink:

Właśnie w roli maszyny do pisania ja go wykorzystywałem. Na przestrzeni lat miałem wiele konstrukcji Dell (młodszych!) ale po prostu się rozpadały, albo ulegały awariom i zawsze wracałem do mojego ulubionego D620. :slight_smile:

Jeśli chodzi o internet - to z uBlock da się przeglądać po wiele stron. W obecnym przeładowanym internecie, czasem dostanie zadyszki.

Cóż, w takim razie oddam go pewnie komuś za darmo - może zrobi z niego dobry użytek.
Dzięki!