Wycena komputera (bądź podzespołów)

Witam. Właśnie popsuł mi się komputer (płyta główna) i nie wiem czy opłaca się go naprawiać, ponieważ chcę kupić laptopa w niedalekiej przyszłości. Ktoś fachowym okiem ocenił by jak lepiej sprzedać mój komputer, czy na części czy całość.

Procesor: Intel Pentium IV 3,4 GHZ

Płyta główna: MS-7502 ( jej nie mam ale bym kupić jeżeli miałbym sprzedawać jako całość)

Karta graficzna: ATI Radeon HD 4650 1GB DDR2 (zamontowałem inny wiatraczek, 2x większy Silentium)

Dysk: 200GB seagate barracuda, 250GB WD2500,

RAM: 2x 512mb DDR2 DIMM, 1x 1gb DDR2 DIMM,

Zasilacz: ModeCom FEEL-350ATX 350W

Monitor: 19” LCD panoramiczny Belinea 1925 S1W z wbudowanymi głośnikami

Chłodzenie na procesorze SPARTAN HE 912.

I jakieś inne drobiazgi jak myszka, klawiatura, głośniki.

Ogólnie o komputer dbałem, często czyściłem, nakładałem nową pastę ale to pewnie i tak nic nie pomoże bo ludzie nie uwierzą :stuck_out_tongue:

Na wszelkie pytania odpowiem :slight_smile:

EDIT: Sprzedawałbym jak coś to na allegro.

Pozdrawiam Kamil!

Intel Pentium IV 3,4 GHZ - 25zł

MS-7502 - 80zł

HD4650 - 120zł

WD2500 - 80zł seagate barracuda - 120zł

2x 512mb DDR2 DIMM - 2x25zł 1gb DDR2 DIMM - 50zł

ModeCom FEEL-350ATX 350W - 30zł

19” LCD panoramiczny Belinea 1925 S1W z wbudowanymi głośnikami - 150zł

Chłodzenie na procesorze SPARTAN HE 912 - 50zł

No to by było tyle. Kierowałem się cenami z Allegro.

proc - ok 100 zł

mobo - ok 100 zł

grafa - ok 130 zł

dysk 1 ok 140 zł (mniej jeśli ata)

dysk 2 ok 120 zł

pamięć ok 20 + ok 40 zł

zasilacz: ciężko będzie, ale ok 10 zł dla entuzjasty może weźmiesz

monitor ok 150 zł

chłodzenie ok 40 zł.

wychodzi około 800 zł w sumie, całość pewnie mniej (ceny z allegro, bo tam chciałeś sprzedawać).

Hmmmm… To gdzie jeszcze polecacie sprzedać moje podzespoły?

gumtree, tablica, gratka, anonse itp.

Myślisz, że tam sprzedam bardziej okazyjnie? Allegro uważam za dobry portal tylko denerwuje mnie ta prowizja złodziejska…

Zatkało mnie ( brak słów )

Dodane 25.08.2012 (So) 23:40

Chłopaku jak to sprzedasz za 600zł ( to będzie dobrze )

Chyba entuzjasty fajerwerków. Kto kupi używanego Modecoma FEEL ? Oo

hejtuj dalej, i nie pisz swoich propozycji. jakie to polskie, bardzo profesjonalne i pomocne.

ceny są wzięte z allegro, starałem się je uśrednić, bo tam właśnie kolega chce sprzedawać.

popatrz jak to tam stoi a potem komentuj.

nuff said.

ktoś.

mam podobnie. i jeśli wystawiam, to po to by było bezpiecznie (doliczając oczywiście koszt prowizji) i dla mnie i dla kupującego.

Bardziej okazyjnie mógłbyś sprzedać jako całość komuś mało doświadczonemu, odpowiednio reklamując. Oczywiście nie obeszło by się bez negocjacji cen, wiec tak ze 100 zł wyżej ludzie zwykle życzą sobie za sprzęt by mieć z czego schodzić i uzyskać żądaną kwotę.

W całości dałbym ok 300 zł bez monitora, więc może faktycznie spróbować go sprzedać na części, w ostateczności jednostka osobno, monitor osobno.

Niezła średnia , pogratulować

Właśnie nie zwróciłem uwagi

Widzę 2 szt za ponad 100zł a średnia to raczej coś koło 50 zł.

Właśnie… Średnia. Ale kto mi kupi używany procek za 30 zł jak mogą za 20 parę z gwarancją. Tak samo chłodzenie. Lipa troche

dzięki. super że wywróżyłeś jaki to model proca w pierwszym poście :slight_smile:

Piszcie na temat. Jakieś rady, które mogą mi się przydać itp.

A nie jak na każdym forum pare młodszych osób kłóci się, który ma większą wiedzę i kto kogo upokorzy.

tu polska jest, każdy wie lepiej, tylko jak przychodzi samemu do zrobienia czegokolwiek to się okazuje jak wiedza wygląda.

przy próbie wyceny zwykle podaje się dokładne dane, poparte screenami z programów identyfikujących osprzęt (np HWinfo), żeby nie było wątpliwości z czym ma się do czynienia.

jak chcesz sprzedawać na części, warto jest po różnych portalach zamieszczać ogłoszenia, linki do aukcji allegro czy innych portali, gdzie masz swoje rzeczy wystawione - im więcej ludzi się dowie tym większa szansa ze sprzedasz po cenie jaka cie interesuje.

jeśli rzecz jest warta niewiele, można ustawić aukcje od złotówki z cena minimalna jaka chciałbyś uzyskać - czasem jednak cena minimalna odstrasza.

Za dychę? Znajdą się chętni o ile sprzedawca ma dobre komentarze.

Sam sobie dopowiedziałeś. O ile checesz sprzedać , a nie tylko sprzedawać to przy wycenie bierzesz pod uwagę jedynie najniższe oferty z zakończonych ostatnio aukcji. Żadnych “średnich”. Jak już wspomnieli inni kwoty rzędu 800 PLN są całkowicie nierealne, ale sprzedając na części troszkę się odkujesz. W całości zestaw z jednojajowym PIV pójdzie za kompletne groszem, nawet mając ponadprzeciętne pozostałe “bebechy”. Ludzie zasugerują się zabytkowym prockiem. No chyba, że znajdziesz tzw. “frajera”.

No to masz - 300 zł za całość + to co za monitor (wyżej proponują 150 zł).

Dlaczego warto czasem nie sprzedawać na części? jednostkowo teoretycznie wyjdzie lepiej, ale niestety nie jesteś pewny czy wszystkie części sprzedasz. No i wiesz - prowizje, robienie opisów, pakowanie itd itp. Tak więc jeśli na części kosztuje 600 zł to trzeba by sprzedać z 60% części żeby wyszło na to samo.