Wycena komputera, który ma rok

Cześć,

23 Marzec 2017 godzina 10 lub 11 miałem wszystkie “części” do złożenia mojego obecnego PC i w ciągu 30min był już gotowy do pracy .
Kusi mnie żeby zmienić na coś mocniejszego, nowszego od obecnego komputera :
Specs:

  • Obudowa ?
  • Płyta główna Asus P5K,
  • CPU Intel Core 2 Quad Q8300,
  • Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012,
  • GPU Nvidia Gigabyte GF GT430 1GB,
  • Pamięć ram 4x2GB 800MHz,
  • Dyski twarde 250, 160GB ( zamiast WD Blue 500GB),
  • Zasilacz Aerocool 450w,
  • Napęd Lite-On iHAS324-17,

Chyba zegarek masz popsuty bo ta płyta ma ok 10 lat :slight_smile:

Nie no nie mam :slight_smile:
Napisałem jak pamiętałem tzn. dzień i godzinę (choć nie jestem pewny o której dokładnie ).

Może i złożony w zeszłym roku, ale części mają z dziesięć lat i raczej nie były wtedy nowe. Za całość 4-5 stów dostaniesz. Może… Nie jestem pewien czy ten sprzęt w ogóle będzie się dało sprzedać.

Tak zgadza się zeszłym roku sam go składałem i wiem ze części mają swoje lata :wink:

Zależy co chcesz na tym komputerze robić, ale jak coś więcej niż przeglądanie mniej rozbudowanych stron internetowych to czas wymienić komputer.

No bez przesady :slight_smile: .
Spokojnie w FullHD 60FPS na YT, da się grać bez problemu tylko nowe i nowsze gry odpadają (wiem co mówię bo głównie do gier mi służy ).

No bez przesady. Mam bardzo podobny zestaw, tyle że mam 4GB ramu i ssd’ka. Komuter ma ponad 10 lat i w dalszym ciągu spełnia swoje zadanie - muzayka, multimedia (nawet montaż video), internet, prace biurowe, prace graficzne i wiele innych. Wiadomo, że w nowsze tytuły się na nim nie pogra.

procek krecony? jak tak to do ilu

Nigdy nie próbowałem podkręcać procesora.

Core 2 sie swietnie podkrecaja mozesz sprobowac go ustawic na 3,2Ghz przy napieciu 1,10V - 1,15V

Mi Q9550 smiga na 3,2Ghz w 100% stabilnie przy 1,07V i sie przesadnie nie grzeje, w polaczeniu z karta GT 1030 pozwala mi to grac nawet w nowe gry w fullHD. wrzucilbys sobie jakiegos GTX750Ti, 950 albo 1050 i jeszcze pogralbys w wiele gier

Szczerze mówiąc nie mam doświadczenia z podkręcaniem procesorów i dlatego w to się nie bawię,

Nie ma co się cofać w czasie, podkręcanie, dokupowanie grafiki typu 750ti to jest bardziej kupowanie czasu przed nieuniknioną wymianą komputera.

1 polubienie

niewiele wieksza wydajnosc niz podkrecony Q8300 będzie miał procek Athlon 200GE albo kosztujacy obecnie ponad 500zl Pentium G4560 / G5400 a są to jednostki budżetowe, niestety wymagajace rowniez wymiany mobo i ram. jesli chcesz kupic nowy komputer to celowalbym w jednostke na R5 1600 / 2600 ale to juz inny pulap cenowy

Zgadza się.

W moim przypadku największą barierą są pieniądze :frowning:
Założyłem temat w którym ma mi pomóc w wyborze “części” itd.

Oj to na moją kieszeń :heavy_dollar_sign:

Obecnie planuję przejść na nowszą “platformę”, która pozwoli mi “kupić czas” .

Edit.
Obecnie w planach mam zamiar przejść na nowszy PC intel+Nvidia .

Teraz jest czas Ryzena. Wychodzi 50% taniej niż intel :slight_smile:

Zdaję sobie z tego sprawę ale nie mam aż tak dużego budżetu żeby od razu przesiąść się na Ryzena ponieważ sam CPU 1400 jest za 400zł + koszt wysyłki na allegro .
W moim temacie “Jaką wybrać płytę główną i procesor” jakim budżetem dysponuję obecnie i raczej taki zostanie przez jakiś czas.

Cześć,

A ile byl by wart taki zestaw z chłodzeniem box’owym(intela)?

Temat zamknięty na prośbę autora.