Wycena komputera PC

Witam,

mam do Was prośbę - czy moglibyście pomóc w wycenie tego komputera? Chciałbym go sprzedać, ponieważ przerzuciłem się na laptopa i stał się mi zbędny.

Podaję specyfikację (komputer chciałbym sprzedać bez dysku):

procesor: Intel Core 2 Quad Q6600, 2400 MHz

karta graficzna: NVIDIA GeForce 8800 GT (Leadtek WinFast PX8800 GT)

karta dźwiękowa: Realtek ALC888 @ Intel 82801GB ICH7

karta sieciowa: Realtek PCIe GBE Family Controller

płyta główna: Gigabyte P31-DS3L

pamięć ram: 2x2GB DDR2 SDRAM 800MHz GoodRam

zasilacz: Fever LC-8400BTX 500W

obudowa: Trendsonic FC-Wi09A (czarna)

Chyba wszystko podane, ile ten sprzęt jest wart? Obudowa w bardzo dobrym stanie, posiada kilka drobnych rysek (normalna eksploatacja). Dziękuję za każdą pomoc! :slight_smile:

Nie lepiej zostawić? Stacjonarne są dużo szybsze, lepiej znoszą pracę pod pełnym obciążeniem np. gry i obróbka wideo (laptopy nie są do tego przystosowane), łatwo je naprawiać.

Laptop może się popsuć, upaść, zaginąć, wtedy można zostać całkiem bez komputera a akurat będzie potrzebny.

A ten stacjonarny jest całkiem przyzwoity i niezbyt stary, na 5-10 lat spokojnie wystarczy (ostatnio sprzęt tak szybko się nie “starzeje”, jak w latach dziewięćdziesiątych, gdzie co dwa lata się podwajało). Przy sprzedaży sporo się straci.

dam ci 50zł!

A tak na poważnie. Uważam tak jak MaRa , że lepiej zostawić blaszaka na czarną godzinę. Laptopy są bardzo delikatne.

A czy do tej konfiguracji możnaby włożyć jakiś mniejszy, słabszy zasilacz, żeby to działało sprawnie? Nie jestem typem gracza, od czasu do czasu jakiś starszy tytuł uruchomię. Nie da się ukryć, że PC pożera dużo prądu.

To nie prawda że mocniejeszy zasilacz zabiera więcej prądu !!

Dołączam się do tematu, proszę o wycenę tego komputera.

Typ procesora AMD Sempron, 1800 MHz (9 x 200) 3000+

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-K8VM800M (3 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)

Mikroukład płyty głównej VIA VT8380 K8M800, AMD Hammer

Pamięć fizyczna 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Karta grafiki NVIDIA GeForce 7600 GT (256 MB)

Karta dźwiękowa VIA AC’97 Enhanced Audio Controller

Dysk fizyczny WDC WD800BB-22JHC0 (74 GB, IDE)

Nie wiem jaki zasilacz.

Coś ok. 120-250zł.