Wycena komputera stacjonarnego

Witam,

uprzejmie proszę o Waszą pomoc w wycenie stacjonarki (najlepiej na części i cały zestaw):

  1. Dell Vostro 260
  2. Procesor: Intel Core i5-2400 3.10GHz
  3. Płya główna: Dell 0GDG8Y
  4. RAM: 4GBytes DDR3 Dual
  5. Grafika: AMD Radeon HD 6450 1GB
  6. Napęd: PLDS DVD-RW DH-16ABS ATA Device
  7. Dysk twardy: 300GB

Z góry dzięki za Waszą pomoc

Całość jakieś 700-800zł, a na części, sprawdź w znanym portalu aukcyjnym poszczególne ceny :wink:

700-800zł to ten zestaw z pewnością nie jest warty. Myślę, że bardziej odpowiednią ceną byłoby tu ok. 400zł.

@up

 

Sam procesor jest warty ~400 zł.

Procesor II generacji, więc już trochę stary. Nie napisał o gwarancji, więc zakładam, że jej nie ma. Obecnie w okolicach 400zł można mieć procesor porównywalnej wydajności, wprawdzie od AMD, ale jednak i to w dodatku nowy no i z 3-letnią gwarancją. W tym zestawie nie ma nic ciekawego właśnie poza procesorem i pamięcią RAM. Pozostałe komponenty na tyle słabe, że mogłyby być problemy ze znalezieniem kupca, jeśli się je źle wyceni. Poza tym podałem cenę minimalną, za zestaw, może ktoś się skusi kupić za więcej. Wiele razy widziałem naprawdę znacznie lepsze jednostki na tym forum i to w cenie ok. 800zł, przynajmniej na tyle wyceniali je użytkownicy. Problem jest taki, że sprzęt bardzo szybko traci na wartości, a gdy nie ma gwarancji, to jego wartość spada jeszcze bardziej. W powyższym zestawie karta graficzna nadaje się do wyświetlania pulpitu najwyżej, że tak to ujmę.

 

Z reguły jest tak, że zestaw wycenia się inaczej, niż pojedyncze komponenty i sprzedaż na części wyjdzie bardziej opłacalnie. Ja wyceniłem zestaw i proponuję właścicielowi sprzedaż na części.