Wycena komputera

Proszę o wycenę zestawu:

  • Procesor: Intel P4 945 3.4 GHz 775/800/2048/64bit BOX Dual Core

  • Płyta główna: Gigabyte 945G-S3 /i 945G

  • Grafika: Intel Graphics Media Accelerator 950 128MB

  • Pamięć: 2 x DDRII 512 MB = 1 GB DDRII

  • Dysk twardy: 200 GB SATAII SAMSUNG

  • Napęd DVD-ROM NEC SATA

  • Napęd FDD: NEC 1,44 MB

  • Mysz optyczna

  • Klawiatura multimedialna

  • Karta sieciowa: 1 GB

  • Karta dźwiękowa: 6 Ch Realtek ALC883

  • Obudowa: ATX 400W PFC czarna

  • MS Windows XP Pro SP2

  • MS Office 2003 Pro

  • Program antywirusowy: PANDA Antivirus 2007 12 m-cy

Nie wiem za jakie pieniądze warto można go kupic

a musisz go kupić bo osobiście bym wziął coś innego.

http://www.allegro.pl - sprawdź ceny.

Czy ten zestaw jest duzo lepszy ??

Na twoim miejscu bym nie brał procesora Dual Core, weź lepiej procka tak do 3.0GHz i kup GF 7900.

Pytanie brzmi: CZEMU?

I ciesz się grzałką.

Core 2 Duo E6300

Asus P5B

2x512 DDR2 667 Mhz PDP/OCZ/Goodram

Saphirre 1650XT 256 DDR3

Dysk Segate 7200.10 AS 16 buforu 250 GB

Zasilacz Chieftec 450W lub Forton Blue Storm X-500

LG H22L z LS lub Pionieer 111D bez LS

Windows XP Home

Głośniki Creative T3030 /Logitech x230

Antywir np. Kasperski (lub nie chodzić po trzech iksach i Firefox lub Opera wystarczy)

Buda oddzielnie

skąd bierzesz te zestawy z vobisu/tesco czy biedronki

Ile masz na kompa?

bo mało co wykorzystuje dwa jadra. Ile masz kasy?

Najlepsze to co podał Tobi , a też ma dwa jajka :stuck_out_tongue:

Na kompa mam 4 tyś, ale nie moge przekroczyć 4 tys. Pomóżcie złożyć mi kompa, tylko żeby było to gdzieś w trójmiescie, ew. jakiś kurier. Całość musi wynieść do 4 tysięcy.

To bierz ten zestaw który zaproponował Tobi

Jeśli będziesz chciał się pobawić O/C to możesz poczekać na E4300 (większy mnożnik)

Nagrywarke można wziąść też BenQ DW 1655

Kupuj na znak.pl ; proline.pl

Ogólnie to nie jest to komputer dla mnie. Potrzebuje go moja mama do pracy, ale wiadomo że skoro jest możliwość kupienia czegoś lepszego to warto skorzystać. Nie chodzi o super mocny procek, raczej o dysk + kieszen, nagrywara dvd, ogolnie to zestaw na pare lat. A ten co podawałem jest zły : ??

Ewentualnie co można wymienić, bo mam możliwość wymiany poszczególnych parametrów

Uśmiechnięty pan ze sklepu okazał łaskę, już widze z tych zestawów że wciska Ci starocie i najgorsze podzespoły.

Jak do pracy to nie warto wydawać na kompa 4000 zł.

Biostar TForce GeForce 6100 250 zł

Athlon 3000+ na AM2 300 zł

2x512 DDR2 667 GoodRam

Dysk Segate 7200.10 AS 16 buforu 250 GB x 2 jeden do kieszeni.

Zasilacz Chieftec 450W lub Forton

LG H22L z LS lub Pionieer 111D bez LS

Windows XP Home

Głośniki Creative T3030 /Logitech x230

Buda według uznania.

Sklep zanak.pl

Tobi a mógłbyś mi znaleźć jakiś najlepszy komp jaki znajdziesz za 4 tys ?? Bo ja musze miec kompa za 4 tysiaki. Aha i musi być doliczony WIN XP i OFFICE 2003. Komputer potrzebny na firmę, więc nie wiem czy nie muszą być specjalne wersje programów. Pozdrawiam

A do jakiej do pracy? Pisanie w Wordzie, czy może rendering scen 3D?

Ogólnie to ma być to komputer do wszystkiego, ale wykorzystywany w firmie. Oglądanie filmów, prezentacje, muzyka. No i ma być to zakup na pare lat, więc potrzebuję jak najlepszy zestaw. Czy ma ktoś może jakieś propozycje do 4 tys ??

No ale grać zamierzasz na nim?

Pewnie też :smiley:

Tobi podał już zestaw.

Lepszego najprawdopodobnie nie złożysz :stuck_out_tongue:

3735271e6d47e84cm.jpg

Lub Biostar z zintegrowaną (wolne pci-e więc w przyszłości można zmienić na coś mocniejszego) oprogramowanie sporo kosztuje.

Kieszeń na dodatkowy dysk

http://www.znak.pl/index.php?cid=1516s … AA122+SATA

i prog w wer PL

http://www.znak.pl/index.php?cid=286sc … +PL+OEM+1p

Załóż temat jak to jest z tym oprogramowaniem w firmie, może można używać darmowego OpenOffica (tylko jest chyba jeszcze problem z formatem OO i MSO, zawsze jak otwierałem coś pisanego w MSO to był bałagan w OO lub wogle się nie otwierał może już OO obsługuje formaty MSO) lub tego płatnego za 100-300 zł, ten M$ to złodziej.

OO obsługuje MSO

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2id=237t=6

Więc może da się wrzucić coś lepszego do kompa np X1950Pro lub jak z Linuksem to Core 2 Duo.

A rzeczywiście ten zestaw, który znalazłem jest dużo gorszy od tego co znalazł Tobi ?? Bo w tym zestawie co ja znalazłem jest 1 Gb RAM, 640 GB dyski :

Chipset NF5xx przypomina serie kart fx, kiepski.

Ramy pewnie no-name i wolniejsze

Dyski są tech, stare.

Karta kiepska.

Zasilacz pewnie bomba zegarowa produkowana gdzieś w chinach na możliwie najgorszych podzespołach i jak najszybciej jak coś się nie dolutuje to trudno :stuck_out_tongue: BUM! i po kompie.

Drugi dysk do kieszeni nie musi być za 350 wystarczy 80 GB za niecałe 200 zł, zresztą lepiej nie trzymać danych firmy na dużym dysku.