Wycena komputera

(przemek1234) #1

Witam. Chciałbym poprosić o wycenę mojego komputera. Dane techniczne mam w podpisie. Z góry dziękuję.

(Mateusz 931) #2

2zł?

Usatysfakcjonowany ? człowieku wejdź na allegro i sobie policz :x

(Jonek29) #3

Najwyżej 40-50zł

20-40zł

Zależy jaka i ile MHz, jeżeli masz model np. GoodRam 1GB 800MHz + GoodRam 512 800MHz to dostałybyś z 50-60zł

Czyli razem wychodzi około: 110 zł :smiley:

Więc, lepiej zostaw ten "sprzęt" i zrób sobie z niego, jakiś awaryjny komputer...

Obudowę, zasilacz też chcesz sprzedać?

(Łukasz14) #4

przemek1234 , jeśli razem z systemem to coś koło 250-250 zeta, jak sam komp to coś koło 120 zeta ^^

(Lamborghini17) #5

NIe no ludzie bez przesady ten sprzęt nie może być taki tani jeśli Vista w ogóle na nim działa. Ja bym myslal że conajmniej 750zł by było.

(Mateusz Golebiowski) #6

750 zł :x niby za co.

Za 1000 zł już złoży komputer duuużo wydajniejszy

(Łukasz14) #7

Lamborghini17 , Vista może chodzić, ale zalezy jak chodzi.. Kumpel odpalił Vistę na 256 ramu i co komp jest warty 700 zł? Nie!

(Jonek29) #8

Wymagania Visty to: procesor 800MHz, pamięć 512MB, karta graficzna 64MB pamięci (do aero potrzebne WDDM), więc teoretycznie Pentium III by to pociągnął :stuck_out_tongue: Ten komp nie jest więcej wart niż 120zł nie opłaca się go sprzedawać...

(iwa nike) #9

chłopie.. 120 zł to prawie sam RAM..

przemek1234 , a płyta główna? dysk? zasilacz?

(Jonek29) #10

=D> bardzo ciekawe, wiesz... nowy RAM 1GB 800MHz kosztuje około 50zł a RAM 512 około 20zł a to RAM używany więc cena niska... Po za tym nie wiemy czy kolega ma 800MHz...

(Lamborghini17) #11

To ram opchnij jakiemuś kledze który się nie zna to da Ci za to sporo. Zasilacz sobie zostaw bo one się często psują więc może się przydać. Z procesorem i płytą główną też nic nie zrobisz więć chyba tylko te ramy.

(Ciupa Michal) #12

ależ ty bzdury gadasz! !!

sprzedaj cały zestaw, aj podobny jak twój(lepszy procek mniej ramu) sprzedałem za 380z, sprzedałem go jakiemuś panu z gazecie :slight_smile:

(przemek1234) #13

Płyta główna: EPoX EP-8KDA7I

Dysk: Device Name: WDC WD800BB-00JHC0 ATA Device

Jak sprawdzić zasilacz bez rozmontowywania.

Edit:

PS. Czy przy można legalnie szprzedać go razem z systemem (wersja OEM)?

(Łukasz14) #14

przemek1234 , jeśli system był do tej konfiguracji to można, jesli nie to nie mżna :stuck_out_tongue:

(Lamborghini17) #15

Użyj programu PC Wizard 2008 lub Everest. A zwykle to jest i tak naklejka na nim gdzie jest napisane ile wató i jaki. Wystarczy zdjąć obudowę.

(Łukasz14) #16

Lamborghini17 , ale kolega się pytał jak to zrobić bez orzmontowywania komputera :x

Może pisac na naklejce na wiatraczku, sprawdź jak nie to trzeba będzie rozkrecić lub zobaczyć w dokumentacji kompa.

(Lamborghini17) #17

No chyba też podałem tyen spsób z programami do diagnostyki kompa.

(Łukasz14) #18

Lamborghini17 , ale później mówiłeś, że rozkręcić kompa :x

(Lamborghini17) #19

No tam było że "użyj programu ...... Jest też to a zasilaczu napisane. Więc chyb łatwo rozpoznać że były to dwie opcje.

(Mateusz 931) #20

Raczej w żadnym programie nie będzie pisać jaki zasilacz [-X

Co za problem rozkręcić bude.