Wycena komputera

Czy mogę prosić o uczciwą wycenę poniższego zestawu?

Chciałbym sprzedać całość, bez dysku twardego a pewnie samemu byłbym nieumyślnie nieobiektywny przy wycenie :wink:

CPU: Intel Core i5 760 2,8 GHz

GFX: MSI GeForce GTX460 HAWK 1GB DDR5 OC (780/1560/3600MHz)

MB: ASUS Maximus III Formula

RAM: Kingston HyperX DDR3 4GB (2x2GB Dual Channel) 1600MHz CL8 XMP Tall HS

SFX: ASUS Xonar DX/XD

PSU: OCZ ModXStream Pro 500W

Cooling: Zalman CNPS10X Flex + 3x Scythe Slip Stream 120mm +

2x SilentiumPC Zephyr 140mm

Case: Fractal Design Define R2 (Titanium Grey)

1700zł

1000-1200zł

ok 2000zł powinieneś go sprzedać

Spory rozrzut tych wycen :wink:

Czym się kierujecie przy podaniu ceny?

Tym że używany a za używane części nie weźmiesz tyle co za nowe

Bezsensowna i nieprzemyślana odpowiedz na nie zadane pytanie.

To oczywiste, że nie zamierzam ani zarobić na tym ani odzyskać nie wiadomo ile z ceny pierwotnej.

Jeżeli jedna osoba pisze 1000zł a druga 2000zł to chyba jasne jest, że obie stosują zupełnie inny system wyceny i opierają się na czymś innym.

Pytam właśnie na czym a nie, tak jak zasugerowała twoja wypowiedz, dlaczego dostanę mniej za niego niż dałem sam.

Jak chcesz wycenić to wejdź na allegro i szukaj cen podzespołów które masz i ustal sobie średnią cenę taka cie satysfakcjonuje?

Satysfakcjonuje mnie realna wycena a widać wyżej dużą rozbieżność. Chciałbym się dowiedzieć jakimi zasadami się kierować (jeżeli takie istnieją), aby na przyszłość nie pytać za każdym razem o wycenę sprzętu używanego, na gwarancji.

Ustalenie średniej ceny z tych podanych chociażby na Allegro jest bezsensowne, bo nie będzie to miało odzwierciedlenia w realnej wartości podanego sprzętu (cena będzie będzie dotyczyć nowego sprzętu czyli będzie zawyżona). Myślę, że dobrze zdajesz sobie z tego sprawę i próbujesz jedynie spamować mi temat w tej chwili.

Nie próbuję spamować tylko jakoś naprowadzić. Ja za swojego blaszaka z podpisu dałem 1600zł jak chciałem sprzedać to obniżyłem cenę o 300zł i było trochę chętnych. A jak nie to od zeta z minimalną na allegro i rynek ci wyceni. Tak też żebyś nie był poszkodowany