Wycena komputera

Serwus,

Mam zamiar kupić nowego blaszaka, na co potrzebuję ponad trzy tysiące złotych. Mam już prawie całą sumę i postanowiłem dobić resztę przy pomocy “opchnięcia” starej maszyny. Proszę zatem o jej wycenienie i kilka rad nt. sprzedaży. Interesuje mnie między innymi, czy powinienem sprzedawać go w całości czy może częściami.

Procesor: AMD Athlon II X4 640, 3.0 Ghz

Karta graficzna: R6850 Cyclone 1GD5 Power Edition/OC

Płyta główna: GA-MA74GMT-S2

Chłodzenie: nie mam pojęcia - tylni wiatrak szwankuje

RAM: 4 GB DDR3 goodram

Zasilacz: Be quiet! Pure Power L8-CM-530W BN181

Obudowa: Tracer z wyświetlającym temp. i działanie wiatraków panelem LCD.

Dysk twardy: Hitachi HDS721010CLA332 1 TB pojemności

Sprzęt używany jakieś dwa lata. Karta dokupiona nieco później, prawdopodobnie nadal na gwarancji.

Ja bym proponował Zasilacz zostawić bo założe sie że do nowego będzie wystarczający, powiedział bym nawet że będzie jeszcze spory zapas.

Za reszte podzespolów ( nie wliczając zasilacza ) 600 - 700 zł.

Jakbyś sprzedawał z zasilaczem to 800 - 900 zł.

Moim zdaniem warto sprzedać cały zestaw bez zasilacza niż bawić sie w sprzedawanie na części.

Ewentualni jeszcze dysk możesz zostawić jeśli nie ma z nim problemów (sprawdź SMART).

Jeżeli idzie o nowy komputer, to będę go składał. Jego wygląd to mniej więcej coś takiego:

Procesor: i5-3570K

Karta graficzna: Radeon 7950

Płyta główna: AsRock Z77 Extreme3 USb 3.0 PCIE 3.0

Chłodzenie: Thermaltake contac 30 Backplate

RAM: corsair 8gb

Zasilacz: Thermaltake Smart 630 W 80+ APFC 120 mm

Zastanawiam się tylko nad zmianą procesora, ponieważ aktualny jest krojony pod OC, które jednakże raczej mnie nie ciągnie specjalnie…

Szczerze mówiąc… byłem przekonany, że za mój komputer nie wyciągnę więcej jak cztery, pięć stówek. Jest on co prawda sprawny i nadal całkiem dobrze się sprawuje nawet w 1920x1080. Tylko ten tylni wiatraczek… szura-bura czasami i potrafi się wyłączyć nagle (głośniczek alarmujący zaczyna bzdryngolić jak szalony).

Czy jednak na pewno mój 530W pociągnie to? Myślałem o zakupie co najmniej 630. Dalej też nie wybrałem SSD.

Dziękuję za wszelkie wypowiedzi i mam nadzieję, że jeszcze trochę wiedzy z Was wyciągnę :slight_smile:

Twój stary zasilacz spokojnie to pociągnie i nawet zostanie zapas.

Zasilacz sobie spokojnie poradzi.

Co do SSD to poleciłbym:

Samsunga 830 128GB (ostatnio trochę podrożał)

Crucial M4 128GB

Plextor M5S 128GB

Dodane 20.12.2012 (Cz) 8:26

Jeśli chodzi o chłodzenie to zastanów się nad SilentiumPC Fortis HE1225

Ryzyko sprzedawania na części jest takie, że zajmie mi to pół roku. Dodatkowo wiele może się nie sprzedać.

Ile wołalibyście na moim miejscu za cały zestaw na “znanym portalu aukcyjnym”?

jak osobno to

za kartę minimum 400zł ,na allegro są tylko 4 takie http://allegro.pl/listing.php/search?sg … 50+cyclone i jest to jedna z lepszych wersji

płytę z procesorem będzie trudniej bo obsługuje procesory o max tdp 95W sprzedając z pamięcią ram chętniej się ktoś nią zainteresuje ,ale wątpię żeby 400zł ktoś dał myślę że z 350zł,reszta by została

za cały zestaw zeby sprzedać to 900/1000zł

Moim zdaniem za całość żeby Ci zeszła powinieneś wziąść 800 zł z zasilaczem chodziać to akurat bym zostawił bo spokojnie wystarczy do twojego nowego zestawu.

Bez zasilacza 650 zł, z zasilaczem 800.