Wycena Komputera

Witam wszystkich, chciałbym się was zapytać, czy ten komputer jest coś warty i czy można za niego jakieś pieniądze dostać?

Typ procesora DualCore AMD Athlon 4850e, 2500 MHz (12.5 x 200)|
Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-M61PME-S2 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)|
Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce 6100-430, AMD Hammer|
Karta Graficzna : Ati Radeon HD 4650
Pamięć
(SDRAM)
DIMM1: Kingston 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)

Dysk wyświetla 298GB więc chyba 300GB

150 - 250 zł :grin:

Odpowiedź nie jest taka oczywista. Jak jest na chodzie i to jeszcze z jakimś starym systemem to fan retro może dać i z 400. Ja bym za darmo nie chciał bo na złom bym musiał wywieźć.

Bzdura! System Windows pokazuje 298 GiB (MS nie poszedł w ślady macOS/Apple ze zgodnością jednostek - na macOS było by bliżej 320 GB np. 319 GB; na GNU/Linux czasem zakładka „właściwości” prezentuje obie jednostki lub zachowuje poprawne przelicznie), co wskazuje że to HDD 320 GB.

Nie wiem, czy to cokolwiek wartego uwagi dla fana retro, skoro to po prostu słaby komputer, a nie unikalny sprzęt sprzed lat.

Ja bym to wycenił na 50 zł.

Może masz racje, teraz nie będę tego sprawdzać, ale jak będę stawiać na nowo system tam to wtedy przy czyszczeniu sprawdzę dokładniej. Bo muszę z niego parę rzeczy zgrać. A jeszcze się zastanowię, czy nie lepiej zainstalować linuksa i tak chyba zrobię, bo W7 nie ma wsparcia technicznego, więc to jak tykająca bomba dla osób korzystających z Internetu.

150zł to maksymalna cena jaką ktoś mógłby za to zapłacić o ile jest faktycznie sprawne.

Pamiętaj, że po instalacji OS dane z dysku (na partycji C) będzie trudniej/niemożliwie odzyskać, więc bezpieczniej z poziomu LiveCD.