Wycena komputera

Pytanie raczej jest za ile jesteś w stanie sprzedać i jak szybko chcesz sprzedać.

Komputer jest wart rynkowo z ~200zł +/-. Jeżeli uda się sprzedać drożej to gratulacje dla ciebie i kondolencje dla nowego właściciela.

Wszystko opiera się o popyt i podaż oraz wiedzę kupującego

Ten zasilacz jest w ogóle wystarczający do zasilenia tego komputera? Chyba tylko bez dużych obciążeń. Mój 15-letni składak ma 350w PowerFox a podzespoły o wiele słabsze poza grafiką i minimalne do w miarę normalnej pracy na XP.

No wszystko zależy od właśnie jakości zasilacza, HP montowało w swoich komputerach zasilacze z produkcji LITEON specjalnie dla HP. Ma on dwie linie zasilania 12V. Nie ma innych napięć, wszystko jest zbijane na płycie. A taki zasilacz o którym wspominasz to zapewne ma duży zapas mocy na linii 5V ,która aktualnie w komputerach nie potrzebuje tyle mocy, co w/w linia 12V. Myślę, że pomogłem :smiley:

1 polubienie

Z tego co pamiętam to nie 5, ale też 12V, przynajmniej po napisie wewnątrz. Też pomyślałem, że jest z zapasem mocy, bo czytając tutaj trochę tematów ze składaniem komputera nie spotykam zasilaczy o niższej mocy niż 450/500W w opisywanych specyfikacjach

Chłopaczki na forum, jak zawsze, bzdury pełną parą. Jak nie kupujesz czegoś z reflinka na X-KOM, to wszystko jest do bani :wink:

Komputery HP z serii EliteDesk to bardzo dobre komputery, na bardzo wytrzymałych podzespołach. Wystarczy porównać ilość komputerów HP z danej generacji, a ilość składaków. Większość pseudo-gamingowych składaków na allegro, które nierzadko mają nawet dwa lata gwarancji, zbudowanych jest na podzespołach z takich enterpriseów. Dlaczego? A no dlatego, że sprzedawca nie martwi się o to, że coś zdechnie nagle i będzie musiał ponosić koszty naprawy usterki.

Zasilacz 240W produkowany dla HP zniesie więcej, niż 450W guano od SilentiumPC :wink:
Ponadto, nie rozumiem skąd polemika nad tym, czy zasilacz zbudowany dla danego modelu komputera, przetestowany przez producenta, da radę go w ogóle uciągnąć.

Chłopaczki, szarpaczki - specjalisty od wszystkiego :wink: