Wycena komputera

W imieniu kolegi bardzo proszę o wycenę tego komputera ?
https://www.olx.pl/d/oferta/sprzedam-lub-zamienie-komputer-na-laptopa-CID99-IDNcF9Q.html#a3620870ca

No bez przesady 500 zł aleś wymyślił
Procek jakieś 300-350 zł,
Ram zależy jaki głownie chodzi o taktowanie, bo po radiatorze wygląda jak Patriot, ale ze 400 zł
Karta w obecnych czasach 800 zł, ale w normalnych nie jest tyle warta.
Dysk też nie znamy dokładnego modelu, ale z 350 zł, chociaż na zdjęciu widać, że nie m2, a SATA jakiś Samsung więc 300 zł.
obudowa, zasilacz nie wiemy jakie ale z 200 zł pewnie by były warte
Płyta ze 150 zł.
Z samych części wychodzi około 2200 zł. Ale w duże produkcje AAA na tym się nie pogra w przyzwoitych detalach. Płyta przeciętna z taką sobie sekcją zasilania i ubogim chipsetem, żeby włożyć później coś mocniejszego.procek też już nie pierwszych lotów.

No to sam też się nie popisałeś, bo tyle co byś zaoferował kosztuje prawdopodobnie sam dysk.
Opis komponentów kompa nie jest zbyt szczegółowy, ale ceny no może poza dyskiem są jak najbardziej za używki.
procka już w sklepie nie kupisz. Patriot 16gb 3200 nowy kosztuje 330, a 3000 270zł i tu fakt pomyliłem się po podałem cenę jak za 32gb, ale skoro dysk jest droższy to ogólna cena niewiele się zmieni, bo z RAMu odejmiemy 100-150 zł, a dodamy je do dysku.
Czyli tak procek 300-350 zł z chłodzeniem
RAM 250-270zł
Grafika 800 zł
Dysk 450 zł chociaż za inną markę tyle damy za nowy.
płyta 150 zł
obudowa i zasilacz 200 zł (ale może być więcej jak dobrych marek)
Czyli i tak wychodzi około 2200 z części.

Sam procek więcej warty niż podałeś, wiec no…
Cena wg mnie w porządku dla obu stron.

Ja bym pewnie troche inaczej wycenił ale tak czy owak cena jest adekwatna przy aktualnych cenach kart graficznych.

Cena 2000zl jest Ok.