Wycena komputera

Siema :slight_smile:

Mój brat chce sobie kupić kompa( nie wiem dlaczego, chyba ma za dużo pieniędzy, a ma 7lat xD ). Mój kumpel sprzedaje jakiegoś 2,5 letniego peceta, bo brat mu kupil w Anglii nowego, ale ten kumpel w ogóle sie nie zna i nie wie za ile mi go sprzedać. Ja zabardzo też nie wiem ile on jest wart :stuck_out_tongue: . Oto jego sprzęt:

  • Amd Athlon XP 2000+

  • jakaś płyta główna ECS, nie wiem jaka dokładnie

  • GeForce 4 MX 64MB/64bit

  • dysk Maxtor 80GB 7200rpm/8MB

  • obudowa+zasilacz Codegon(chyba dobrze napisałem

:stuck_out_tongue: ) 350W

Ile tak mniej więcej jest wart każdy z podzespołów i komp razem?

Tylko, że… Byłem u niego ostanio i przy instalacji windowsa wywala jemu blue screena :? . To jest tak: Gdy jest plansza z wyborem dysku na którym ma być windows instalowany pisze: " Brak dostępu do dysku " (lub coś w tym stylu). Gdy wybieram tworzenie nowych partycji to wywala tego blue screena za każdym razem :evil: :?. Jaka może być tego przyczyna? Rozkręcaliśmy kompa, nic spalonego, kable podociskaliśmy i nic. W biosie normalnie dysk wykrywa :?. Niby ma zanieść kompa do serwisu, ale powiedział mi, że jak będą dużo hajsu chcieli za naprawe to go nie będzię naprawiał :stuck_out_tongue: .

Czyli ile ten komp jest wart po naprawie a ile bez naprawy?

Dzęki :slight_smile:

Zasilacz. Jak nie on to może kanał IDE. Walnięty dysk twardy. Ale w pierwszej kolejności sawtaiałbym na zasilacz.

Towar jest wart tyle ile daje za niego klient. :wink: :stuck_out_tongue:

Ile tam jest Ramu? Procek na jakim jądrze? Płyta głóna jaka dokładnie? Wsyztskie dane możesz odczytać Everestem.

Myślę że ten komputer nie jest wart wiecej niż 400 zł.

no ze 350 zł, ale ja nie radzę Ci brać tego kompa od kumpla.

PS. McDracullo weź pisz wolniej a dokładniej, bo

trudno przeczytać :stuck_out_tongue:

no to sier zgodzę z wigrusem (sic!) i też nie radzę ci kupować tego kompa - tymbardziej że te blue screeny wyskakują (najprawdopodobniej problem z zasilaczem - oczywiście jeżeli masz przeczyszczony, odkurzony i wycackany sprzęt, każdy radiator przedmuchany, nic się nie grzeje?), w nic nie pograsz na tym, nie wiadomo ile ramu… można by długo pisać

Przed chwilą kumpel przyszedł bo jego brat wrócił z Anglii. Kumpel przyniósł mi karte graficzną z ułamaną łopatką na wiatraczku :? Czy to może być przyczyna tego blue screena? Bo jego brat twierdzi, że tak. I powiedział mi, że to nie możliwe że przyczyną tego blue screena jest zasilacz, bo jest nowy.

P.S. ten komp ma 256MB ramu

Właśnie nie moge odczytać z Everesta bo windows sie nie chce uruchomić :? inaczej bym napisał.

Klient nie wie ile on jest wart :wink: