Wycena kosztu robocizny

Ile byście wzięli za demontaż starej płyty z CPU i RAMem oraz za montaż nowych tych podzespołów i za instalację systemu?

Czteropak piwa, i po robocie razem byśmy go wypili :wink:

Typowa stawka serwisowa - 150zł / roboczo h :slight_smile:

Może to i znajomy, ale za darmo lub browarka - nie warto się bawić. Przede wszystkim dlatego, że prawdopodobnie zacznie wykorzystywać Cię jako “darmowego informatyka”. Tymczasem jeśli w grę wchodzi jakakolwiek gotówka - sytuacja jest jasna.

Osobiście również zastosowałem cennik dla mojego znajomego. Zbyt dużo wyczerpał mojego “darmowego” czasu na niego. Usługa będzie kosztować XYZ złotych i tyle :slight_smile:

1 polubienie

Wg mnie stawka trochę wysoka, ale zgadzam się z tym, żeby nie robić za darmo. Mam znajomego mechanika samochodowego, myślicie że można mu podstawić auto żeby w nim za bowarka pogrzebał?

2 polubienia

Słowo klucz to mechanik, więc pewnie ma warsztat i jest to jego pełnowymiarowa praca zarobkowa. Co innego podstawić auto (tutaj komputer) na pełnoprawny serwis, a co innego do kolegi który mieszka dwa domy dalej i coś grzebnie swoimi siłami w wolnym czasie :wink:

Raz grzebniesz w wolnym czasie i już się nie odpędzisz. Z każdą pierdołą później będziesz musiał się męczyć, bo co to dla ciebie. Ja szanuję swój czas.

Racja, asertywnym też trzeba być.
Wszystko zależy jaki znajomy, mam takiego wujka, któremu nawet za kasę bym nie pomógł, bo bym się później nie opędził, z drugiej strony, gdyby siostra czy szwagier poprosili o pomoc to głupio byłoby krzyknąć sobie gotówkę :wink:

Najbliższa rodzina to co innego. Tutaj rozmawiamy o znajomych (chociaż mam takich, od których pieniędzy bym nie wziął, ale z reguły ich wiedza w temacie IT jest zbliżona, albo i większa od mojej, więc tutaj problemu też nie ma :D).

Jeśli chodzi o bezpłatną pomoc przy sprzęcie komputerowym, to odpowiem tak :wink: https://www.youtube.com/watch?v=k5BV5A7C99Y&t=2m48s

To już lepiej powiedzieć, że instaluję tylko Linuxa i na zachętę pokazać TTY ^^ :smiley:

1 polubienie

Zależy jaki to znajomy, ale raczej od piwa do kilkudziesięciu złotych.