Wycena kosztu robocizny

(Marcin1025) #1

Ile byście wzięli za demontaż starej płyty z CPU i RAMem oraz za montaż nowych tych podzespołów i za instalację systemu?

(Toxic_one) #2

Czteropak piwa, i po robocie razem byśmy go wypili :wink:

(Jusko) #3

Typowa stawka serwisowa - 150zł / roboczo h :slight_smile:

Może to i znajomy, ale za darmo lub browarka - nie warto się bawić. Przede wszystkim dlatego, że prawdopodobnie zacznie wykorzystywać Cię jako “darmowego informatyka”. Tymczasem jeśli w grę wchodzi jakakolwiek gotówka - sytuacja jest jasna.

Osobiście również zastosowałem cennik dla mojego znajomego. Zbyt dużo wyczerpał mojego “darmowego” czasu na niego. Usługa będzie kosztować XYZ złotych i tyle :slight_smile:

Wg mnie stawka trochę wysoka, ale zgadzam się z tym, żeby nie robić za darmo. Mam znajomego mechanika samochodowego, myślicie że można mu podstawić auto żeby w nim za bowarka pogrzebał?

(pocolog) #5

Słowo klucz to mechanik, więc pewnie ma warsztat i jest to jego pełnowymiarowa praca zarobkowa. Co innego podstawić auto (tutaj komputer) na pełnoprawny serwis, a co innego do kolegi który mieszka dwa domy dalej i coś grzebnie swoimi siłami w wolnym czasie :wink:

Raz grzebniesz w wolnym czasie i już się nie odpędzisz. Z każdą pierdołą później będziesz musiał się męczyć, bo co to dla ciebie. Ja szanuję swój czas.

(pocolog) #7

Racja, asertywnym też trzeba być.
Wszystko zależy jaki znajomy, mam takiego wujka, któremu nawet za kasę bym nie pomógł, bo bym się później nie opędził, z drugiej strony, gdyby siostra czy szwagier poprosili o pomoc to głupio byłoby krzyknąć sobie gotówkę :wink:

Najbliższa rodzina to co innego. Tutaj rozmawiamy o znajomych (chociaż mam takich, od których pieniędzy bym nie wziął, ale z reguły ich wiedza w temacie IT jest zbliżona, albo i większa od mojej, więc tutaj problemu też nie ma :D).

(WODZU) #9

Jeśli chodzi o bezpłatną pomoc przy sprzęcie komputerowym, to odpowiem tak :wink: https://www.youtube.com/watch?v=k5BV5A7C99Y&t=2m48s

(Domker) #10

To już lepiej powiedzieć, że instaluję tylko Linuxa i na zachętę pokazać TTY ^^ :smiley:

(ADR1991) #11

Zależy jaki to znajomy, ale raczej od piwa do kilkudziesięciu złotych.