Wycena laptopa z uszkodzoną płytą główną

Witam. Mógłby ktoś poradzić na ile wycenić laptopa Dell Inspiron 15 7577? Intel Core i7 7700/GTX 1050 ti/8GB RAM/ekran 15 cali
Został zalany wodą, w serwisie po dogłębnym sprawdzeniu oraz próbie naprawy, stwierdzili, że doprowadzą go do odpowiedniego stanu, lecz musiałbym dostarczyć płytę główną. Szukałem na różnych stronach, popytałem i nie znalazłem… Oprócz jednej oferty, która była już nieaktualna, gdy po czasie się zdecydowałem. Dlatego byłbym wdzięczny, gdyby ktoś wycenił laptopa lub nakierował na ofertę z pasującą płytą główną.

Jeżeli płyta jest tak “uwalona”, to grosze. Może ze 300 zł za obudowę i matrycę, o ile sprawna. Możesz wystawić płytę, że zalana, ale niewielka raczej szansa, że ktoś swiadomie kupi, chyba tylko hobbysta żeby naprawiać.

Te płyty są, ale nie widze sensu naprawiać, w zasadzie do działania laptopa jest potrzebna tylko płyta główna, reszta to ozdoby. https://www.ebay.com/p/26019880079

Czyli, dałeś za lapka ze 4000 a odzyskasz z 10, przy dobrych wiatrach 15%.

Ja bym jednak oddał jeszcze do innego serwisu na wycenę, bo może się okazać, że to jednak nie płyta, albo płytę można odratować.

mi wylało się piwo z sokiem cuda się działy i na koniec zgasł na drugi dzień kupiłem nowego lapka a zalanego rozebrałem na części płytę główną umyłem wodą z płynem do naczyń i na koniec kupiłem taki alkochol do elektroniki i tym zmyłem parę razy i nakoniec trzeba zrobić twardy reset i laptop jest w ciągłym użytkowaniu a nowy czeka na lepsze czasy

Cud, że nie spaliło coś zwarcie, pierwsza zasada zalania: z prądu, druga na części i usunac wodę…

tak też zrobiłem gorzej było baterię odłączyć ale się udało