Wycena mojego PC

Witam

A czy Szanowny Kolega ma odcięty komputer od Internetu?

Wujek Google wraz z kuzynem Allegro wyjechał na przedwczesne wakacje?

Procesor ok. 100-120 zł

Płyta ok. 100-120 zł

Ram ok. 120 zł

Dyski (odpowiednio) ok. 80 zł i ok. 200 zł (i ile to dysk na SATA III i stan dysków bo to uzależnia cenę)

Karta graficzna ok. 60-80 zł

Czytnik Kart (zależy od producenta i modelu) od ok. 20 zł

Kamera ok. 80-120 zł

Klawiatura + mysz ok. 50-60 zł

Monitor ok. 250 zł

Nagrywarka ok. 30-40 zł

Tak wyceniłbym te podzespoły.

Zadbane podzespoły to dobry znak, zawsze to ma jakiś tam mniejszy lub większy wpływ na sprzedaż.

Jak chcesz szybko sprzedać to w całości, jak nie zależy na czasie to na części. Zawsze parę zł więcej będzie.

Procesor 80 zł

Płyta 100 zł

Pamięci RAM 100 zł

Dyski ciężko wycenić, zależy w dużej mierze od ich stanu.

Karta graficzna 80 zł

Czytnik 10 zł

Kamera 100 zł

Klawiatura i mysz 50 zł

Monitor 200 zł

Napęd 25 zł

Żeby nie było, podałem maksymalne ceny jakie można byłoby dostać za poszczególne podzespoły.

Wiadomo, stan podzespołów ma znaczenie a w dodatku jak masz paragony/faktury na podzespoły to bardzo dobrze bo masz dowody zakupu i to świadczy o tym, że masz jakoś udokumentowaną historię tych części.

 

Google i Allegro się odpalaja na wspomnianym PC. :slight_smile: Może trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodziło mi bardziej o to ile taki zestaw jest warty gdybym chciał go sprzedać w całości na jakiejś aukcji.

Nie chcę za bardzo bawić się w rozkręcanie i sprzedaż osobno bo trzeba długo czekać by wszystko się rozeszło. Chciałbym wystawić go w cenie która umożliwi realną, szybką sprzedaż by nie wystawiać kilkakrotnie aukcji.

Zsumuj ceny podane przeze mnie, weź obniż o 10-15% i wystaw w całości na allegro.

Osobiście bym go sprzedał w kilku częściach, th.

  1. Jednostka centralna

  2. Monitor

  3. Kamerka

  4. Mysz

  5. Klawiatura

 

Z tym że 1+4+5 lub samo 4+5 można wystawić wspólnie.

 

Czemu tak? Bo często ludzie mają monitory. klawiatury, myszy czy kamerki, a nie chcą “śmieci” do kompa które już mają. Tak samo z monitorem - szukają samych monitorów.

Zawsze można w aukcji dopisać w opisie że jest opcja dorzucenia klawiatury, monitora itp i wstawić tam link do wszystkich twoich aukcj.