Wycena mojego zestawu

W związku z przeprowadzką muszę się pozbyć mojego komputera stacjonarnego. Niestety, ale z braku miejsca jestem zmuszony sprzedać komputer i kupić laptopa. Nie znam się na tym dobrze, dlatego bardzo proszę o pomoc w wycenieniu tego zestawu.

Procesor: Intel core i7-4790

Płyta główna: Gigabyte Z97-D3H-CF

Ram: 32GB Kingstone (4x8GB)

Karta graficzna:NVIDIA GeForce GTX 1070

Dysk: SSD ADATA SU800 256 GB + SSD ADATA SU650 128 GB

Zasilacz: 600 W Silentium PC

Obudowa: Silentium PC BRUTUS M25

zobacz sobie na allegro po jakich cenach chodzą używki i po tyle mniej więcej sprzedawaj.

Patrzyłem, ale nie było w jota jetę takiego zestawu jak posiadam. A jeśli popatrze na ceny poszczególnych podzespołów i je dodam razem?

dokładnie tylko sprawdź dokładnie jaki masz
model ram i taktowanie.
tak samo jak z zasilaczem czy to jest bronz czy inny certyfikat.
Dyski możesz sprawdzić programem typu crystaldisk - parametry czy ni są uszkodzone.

Nie powiem tego orientacyjnie.
Mysle, ze twoj komputer stacjonarny jest uzywka :slight_smile: Byloby ok jakbys sprawdzil ceny poszczegolnych podzespolow na olx czy tez allegro(uzywane)

Jeżeli będziesz sprzedawał na częśc, to moim zdaniem dostaniesz więcej niż za cały komputer.

Też o tym myślałem, tyle tylko, że cały zestaw raczej uda się sprzedać szybciej niż poszczególne podzespoły.

Całość możesz wystawić za jakieś dwa tysiące.

Jak będzie sprzedawać na części to może sie tak zdarzyć że niektóre zejdą może szybko a inne części wcale.

Ja sprzedawałbym osobno takie zestawy:

  1. MB+CPU+RAM
  2. GPU
  3. Obudowa+zasilacz
  4. Dyski

W sumie dobry pomysł. Dziękuje wszystkim za odpowiedź :grinning: