Wycena pc


(danyll) #1

Siema. Ostatnio padł mi monitor, więc zastanawiam się teraz czy i za ile mógłbym sprzedać stary komputer by zainwestować w nowy. Podzespoły z pamięci napiszę te ważniejsze:

zasilacz: fortron 400W

płyta główna: ecs k7vta3 (wiem, że słaba, jak reszta komputera, ale ma dodatkowo dokupiony śledź na 2xUSB2.0)

grafika: gf 5500 250MB gainward + dodatkowo gf2 64MB (gf5500 mimo złych opinii daje się nieco podkręcić, jednak na fabrycznych ustawieniach pozwala na płynną grę w gry typu: nfs most wanted, cs 1.6 (100fps) itp)

ram: 1GB ddr PC2700 + radiatorki miedziane na każdą z kostek pamięci + 128MB ddr PC2100

procesor: Athlon XP 1800+ (1,5-1,6GHz) i Athlon XP 2.0GHz z możliwością bezproblemowego ustawienia na 2,25 GHz

dyski: 80GB WD oraz 40GBMaxtor

nagrywarka dvd lite-on 52x

system: istnieje możliwość zainstalowania oryginalnego windows me bądź nowego ubuntu lub linux mint (na ubuntu działa steam-testowane) - do wyboru:)

Wszystko sprawne, tylko wentylatorek od procesora przydałoby się wymienić na cichszy (koszt ok 10-max15zł)

I pytanie, ile dostałbym za całość po wymianie wentylatorka, komputer byłby bardzo cichy, oraz czy nie bardziej opłaca się sprzedać na części, oraz czy jest sens sprzedawać na części?


(Kan Jan) #2

Jeśli dostaniesz 150 zł - to będzie dobrze. Na części to raczej ciężko będzie sprzedać bo komisy komputerowe nie chcą tak starych podzespołów /nie płacą gotówką/a nawet jak dasz

w komis to dłuugo będzie to leżec. Sorry, ale takie są realia. Im dłużej czekasz, tym mniejsze szanse na sprzedaż.


(Kijek B) #3

~200zł, nikt ci tego nie kupi, nie ma sensu sprzedawać


(danyll) #4

Nie masz za co przepraszać:slight_smile: To normalne że sprzęt tanieje. Nie chciałem sprzedawać pc do tej pory bo wystarczał mi do tego, do czego go używam,jednak awaria zawsze skłania do zastanowienia się nad wymianą:slight_smile: Dla mnie dobre nawet te 150-200zł jakbym sprzedał, zawsze można dołożyć do nowego procesora czy pamięci ram, żeby było wydajniej:) A chciałem się zorientować w cenie, o monitor mi padł, a nie widzę sensu kupować starego crt skoro lcd można niedrogo kupić dobry (za 500zł już są niezłe). Dzięki za pomoc.