Wycena pc

Siema. Ostatnio padł mi monitor, więc zastanawiam się teraz czy i za ile mógłbym sprzedać stary komputer by zainwestować w nowy. Podzespoły z pamięci napiszę te ważniejsze:

zasilacz: fortron 400W

płyta główna: ecs k7vta3 (wiem, że słaba, jak reszta komputera, ale ma dodatkowo dokupiony śledź na 2xUSB2.0)

grafika: gf 5500 250MB gainward + dodatkowo gf2 64MB (gf5500 mimo złych opinii daje się nieco podkręcić, jednak na fabrycznych ustawieniach pozwala na płynną grę w gry typu: nfs most wanted, cs 1.6 (100fps) itp)

ram: 1GB ddr PC2700 + radiatorki miedziane na każdą z kostek pamięci + 128MB ddr PC2100

procesor: Athlon XP 1800+ (1,5-1,6GHz) i Athlon XP 2.0GHz z możliwością bezproblemowego ustawienia na 2,25 GHz

dyski: 80GB WD oraz 40GBMaxtor

nagrywarka dvd lite-on 52x

system: istnieje możliwość zainstalowania oryginalnego windows me bądź nowego ubuntu lub linux mint (na ubuntu działa steam-testowane) - do wyboru:)

Wszystko sprawne, tylko wentylatorek od procesora przydałoby się wymienić na cichszy (koszt ok 10-max15zł)

I pytanie, ile dostałbym za całość po wymianie wentylatorka, komputer byłby bardzo cichy, oraz czy nie bardziej opłaca się sprzedać na części, oraz czy jest sens sprzedawać na części?

Jeśli dostaniesz 150 zł - to będzie dobrze. Na części to raczej ciężko będzie sprzedać bo komisy komputerowe nie chcą tak starych podzespołów /nie płacą gotówką/a nawet jak dasz

w komis to dłuugo będzie to leżec. Sorry, ale takie są realia. Im dłużej czekasz, tym mniejsze szanse na sprzedaż.

~200zł, nikt ci tego nie kupi, nie ma sensu sprzedawać

Nie masz za co przepraszać:) To normalne że sprzęt tanieje. Nie chciałem sprzedawać pc do tej pory bo wystarczał mi do tego, do czego go używam,jednak awaria zawsze skłania do zastanowienia się nad wymianą:) Dla mnie dobre nawet te 150-200zł jakbym sprzedał, zawsze można dołożyć do nowego procesora czy pamięci ram, żeby było wydajniej:) A chciałem się zorientować w cenie, o monitor mi padł, a nie widzę sensu kupować starego crt skoro lcd można niedrogo kupić dobry (za 500zł już są niezłe). Dzięki za pomoc.