Wycena starszego komputera

Witam! Mam pytanie, na ile wycenilibyście orientacyjnie ten sprzęt jako całość.

Procesor: Athlon 2600 FSB 333MHz

Płytą główna: ECS k7vta3/kt333 v5.0

RAM: 2x512 MB 333MHz

Dysk: 80GB

Zasilacz: Tracer 4life 400W

Napęd: Writemaster DVD-RW

Jakaś karta muzyczna chyba SoundBlaster Live

Wiem że mogę szukać poszczególnych części na aukcjach i wyjdzie mi suma, ale mi chodzi o orientacyjną wartośc tego sprzętu jako całości. Z góry dzięki

O karcie graficznej zapomniałeś, czy jej po prostu nie ma? Gdybym miałby kupić ten komputer to myślę, że mógłbym dać 200 - 250.

Tak jak poprzednik zależy od grafiki.

Myślę że będzie tam jakiś geforce pokroju 3/4 także koło 300 zł.

Ja natomiast myślę, że to zależy od wielu czynników, ponieważ istotne znaczenie ma tutaj chłodzenie czy będzie to boxowe czy np jakiś pentagram (cena robi różnice nawet o 50 zł) jak poprzednicy zaznaczyli karta graficzna też ma znaczenie, znaczenie ma także firma RAMEK czy jakaś firmówka czy no-name, znaczenie ma też w mniejszym stopniu buda PC (obudowa). Mam podobną konfigurację sprzetową Athlon 3200xp + pentagram grafa gf 5500fx 1gb kingston 250gb wd sata zasilka mustang 400 dwd-rw lg płytka asus a7n8x-e deluxe cena jaką mi proponowano to 650zł :slight_smile:

Moje stwierdzenie: Za wiele nie wyciśniesz ze swojego kompa - myslę że od 250-400 zł max.

Pozdrawiam !

Grafika to GeForce FX5200 256mb (z uszkodzonym wentylatorem) jak się nie mylę ale ona jest dla mnie mało ważna

Chłodzenie zwykłe boxowe, buda jakaś stara lekko poniszczona bez bocznej jednej blachy.

To, tak jak pisałem ci wyżej do 400zł max wyciągniesz - przy dobrych wiatrach !

a właściewie to nawet mniej przy uszkodzeniach które wymieniłeś.

Tak czy inaczej warto jest sprzedać kompa na części wyciągniesz więcej (np. na Allegro.pl)

Tzn. ja chce go kupić od znajomego. W ogóle to z tym kompem jest tak że on się często nie chce włączyć (jest z nim jakiś problem, ale sobie z nim poradzę). Nie mam go teraz przy sobie ale ram to jakiś no-name, na karcie grafiki nie działa wentylator. Bardziej to zależy mi na płycie głównej i na ramie, tylko że ta płyta główna to żadna rewelacja. Jak oceniacie tą płytę główną?? Chodzi mi o możliwości podkręcania na niej maksymalnie Athlona XP 2200+. Czy ona ma możliwość zmiany napięć na procesorze, ramie itp??

ECS’y są bardzo słabe do podkręcania, miałem tę płytkę i szybko z niej zrezygnowałem, przy próbie podkręcenia athlona 2000xp+ monitor się nie włączył.

Oczywiście bios padł - kość do wymiany. Wcześniej jeszcze aktualizowałem bios do najnowszej wersji ze strony producenta.

Pod socket A (462) najlepsza płytką do Oc jest ASUS A7N8X-E Deluxe, ma dość dobrze rozbudowany bios więc tym samym większe możliwości regulowania napięć FSB co 1 MHz itd.