Wycena starszego komputera

proszę o wycenienie tego komputera bo nie za bardzo znam się na cenach podzespołów

procesor pentium 4 3.0 ghz HT

pł. główna asrockP4VM800

zasilacz SilentLine 425W

karta Gf 7600 GS 256 mb agp

2 gb ram ddr 1(goodram, kingston 2x 1gb ) dual chanel

dysk samsung SP1604N 2m PATA

nagrywarka DVD

obudowa jakaś czarna z PC-GEO

100-150 zł zależy od klienta

100 zł to ostatnio za kość ram dawałem, a na części ile by wyszło ?

250 gdy chcesz szybko sprzedać. Normalnie to ok 300-350 zł można porponować.

Znam ten ból, ja za nówkę DDR1 dawałem ok 170 zł. NA części 100zł więcej.

Osobno:

płyta+procesor

~40zł

zasilacz

10-20zł

7600GS AGP

80-90zł

2 gb ram ddr 1

70-80zł

dysk

~50zł

DVD

~20zł

obudowa

~20zł

Generalnie wpisz tutaj http://allegro.pl/search_form.php nazwy podzespołów i zaznacz opcję „Szukaj w zakończonych". Będziesz wiedział ile ludzie za nie oferują.

Poleasingowego Dall’a z XP Pro i 6-cio miesięczną gwarancją na allegro można kupić za 270 zł, więc jeżeli bez oryginalnego systemu to 150-200 można dać, ale wszystko zależy za ile Tobie uda się go sprzedać, na rynku jest tego sporo więc i cena nie może być za wysoka. Ja za mój pierwszy komputer dałem 5000 zł, później jeszcze dokupiłem 2 MB pamięci do kary graficznej, a teraz mój router ma więcej Mhz’ów, więc nie patrz na to ile za co zapłaciłeś, bo tyle to na pewno nie dostaniesz. Nowy RAM kosztuje 80-100 zł za 1GB, więc biorąc pod uwagę to, że jest używany i bez gwarancji to więcej jak 20-40 zł (po 40-50 zł chodzą używane z gwarancją) za jedną kość nie dostaniesz o ile zdecydujesz się sprzedawać na części. Tylko nie wiadomo czy uda Ci się wszystko sprzedać i na pewno to trochę potrwa zanim uda Ci się spieniężyć taki komputer. Najlepiej wystaw na licytację i obok tego daj swoją cenę kup teraz, jak ktoś się skusi to go kupi, jak nie będziesz wystawiał do skutku, albo sprzedasz za bezcen. Może lepiej komuś oddać za darmo?