Wycena uszkodzonej (?) płyty głównej ASUS P4B266-E

Witam

W ostanim tygodniu miałem trochę problemów z moim drugim komputerem.

Było to tydzień temu. Resetował się co około 4 - 6 godzin. System nie był już długo reinstalowany, więc sformatowałem partycję systemową i zainstalowałem na nowo WinXP. Myślałem, że to coś pomoże z tym resetowaniem, ale nic.

Potem testowałem, czy to może RAM, podmieniałem też kartę graficzną, zasilacz wykluczałem, bo nowy.

Oddałem do serwisu na testy, podmieniali różne parametry komputera, i padło na płytę główną, zresztą tak, jak później przewidywałem.

Zmuszony byłem do kupna nowego MOBO. Wymagania nie były duże, padło na AsRock P4I48 Intel 848 + LAN + SATA - 180zł.

Co stało się ze starą płytą główną? Nie zdiagnozowali, podobno jest to niemożliwe do zbadania. Coś w niej “wadzi”. Może na innych konfiguracjach sprzętowych będzie się dobrze sprawowała? :roll:

Tak czy siak komputer działa teraz dobrze.

No i chcę teraz tą starą płytę sprzedać.

Na początek chcę ją puścić na Allegro.

Tylko nie wiem, jak ją wycenić. W tamtejszej kategorii “Uszkodzone” nie widziałem mojego modelu, a moja usterka - nie wiem, czy jest do naprawienia. Raczej takie rzeczy nie są naprawiane :?:

To jest model mojej starej płyty:

ASUS P4B266-E

To jej zdjęcie:

http://fukuoka.cool.ne.jp/ikeken/computer/p4b266e.jpg

Płyta była kupowana 3 lata temu, wtedy kosztowała ponad 800zł!

W związku z tym, prosiłbym Was o wycenę.

Ile orientacyjnie mogę za nią dostać, jaką cenę wywoławczą dać.

Proszę o wszelkie sugestie :slight_smile:

Proponuję zacząć aukcję od symbolicznej złotówki. Zobaczysz wtedy, ile tak naprawdę warta jest twoja płyta główna.

Dokładnie.

Ciężko jest wycenić coś, w czym nawet nie wiadomo, co leży (o ile wogóle coś).

Musiałbyś to zaznaczyć w opisie, że płyta prawdopodobnie uszkodzona, jednak serwis nie potrafi tego zdiagnozować (czy coś w tym stylu).

Co skutecznie zniecheci do zakupu. :?

Ale uniknie w ten sposób pretensji ewentualnego nabywcy i będzie uczciwy wobec kupujących.

Chodziło mi tylko o to ze ciezko bedzie sprzedać taki produkt.

To ze info musi sie pojawić to normalne.

albo napisz niewiem czy jest dobra kupujesz na własne ryzyko ponieważ nie mam mozliwości sprawdzenia :roll:

I jest to już oszustwo, podawanie półprawdy w celu wprowadzenia kogoś w błąd jest kłamstwem.

Oczywiście nie będę “kręcił”.

Jakbym wystawiał płytę to opisałbym ją zgodnie ze stanem obecnym.

Dziś rozmawialem na GG z facetem z komiksu w moim mieście.

Ku mojemu zdziwieniu, powiedział, że mogę dostać za nią około 70zł.

Oczywiście opisałem ją ze stanem obecnym.

Bo przed chwilą znalazłem modele sprzedanych płyt.

http://www.allegro.pl/search.php?closed=1&string=P4B266

Sprawne szły po te 70zł. A uszkodzone? Po 20zł.

Będę próbował mu to odsprzedać. Może on to jakoś zużytkuje. :slight_smile:

Dzięki za pomoc :slight_smile: