Wycentrowanie tekstu w poziomie i pionie

Chcę wyśrodkować tekst na stronie www, ale tak, żeby był w samym centrum ekranu i w poziomie i w pionie. Można to zrobić np. przez

, ale są inne metody. Chciałbym to zrobić przez style css.

Jak w XHTML 1.0 Transitional wykonać taką operację? Proszę o nakierowanie na właściwy trop.

Właściwy trop:

Dzięki. To akurat wyśrodkowuje, a jak można obniżyć np. o 600px cały tekst?

Mam już jeden kod, ale on z kolei mi tylko obniża tekst, a obydwa razem nie działają tak, jakbym chciał, bo tylko jest przesunięcie w dół do lewej, a nie w dół na środek.

zamiast

margin: 0px auto;

wstaw

margin: 600px auto;

Ostyluj to

vertical-align

W razie czego http://www.kurshtml.boo.pl/css/ustawien … wanie.html

W razie potrzeby pokombinuj z dodatkowym div i p Powinno pomóc.

aby było wycentrowane w pionie niezależnie od rozdzielczości ekranu można przez JavaScript pobrać rozdzielczość ekranu użytkownika i przy wpisywaniu div’a do przeglądarki dodać mu też przez JavaScript style margin-top

hmmm a może komórce, div-owi czy w czym tam masz ten tekst dać poprostu align=“center” valing=“middle” ? Wyśrodkuje Ci to i w pionie i w poziomie…

function center(element)

{

var x = (document.documentElement.clientWidth-element.offsetWidth)/2;

var y = (document.documentElement.clientHeight-element.offsetHeight)/2;

element.style.left = x+'px';

element.style.top = y+'px';

}

center(document.getElementById('*'));

To moja metoda na centrowanie elementów tylko musi być wywołana dopiero po pełnym wczytaniu obiektu. O ile centrowanie w CSS można zrobić dość prosto to nie ma sposobu na centrowanie elementu o nie stałym rozmiarze.

tak jak mówi wszerad - style centrują do środka wyświetlanego elementu a nie do ekranu, więc przy zmiennych wymiarach 9szczególnie wysokość) nie zdają egzaminu. kiedyś baaardzo dużo czasu spędziłem nad dopasowaniem div’a do ekranu i nie wyszło bez JS.