Wychodzenie ze stanu wstrzymania

Witam!

Od pewnego czasu mam pewien problem. Nigdy nie wyłączam komputera, tylko zostawiam stan wstrzymania. Do teraz wszystko było super, po naciśnięciu power komputer wstawał w 2s, a teraz nie wiem dlaczego trwa to często bardzo długo. Słychać, że pracuje, ale ekran jest ciemny i dopiero po kilkunastu sekundach ożywa. Czasem trwa to nawet 30 sekund!! Dla przypomnienia mówię o stanie wstrzymania a nie hibernacji. Oto screen z dziennika zdarzeń:

a0ed2cc84879178fm.jpg

Czy nie przełączyłeś nic w biosie albo nie resetowałeś go poprzez wyjęci bateri ?

Jest coś takiego w biosie jak ACPI Suspend Type. Dzięki tej opcji określimy poziom “uśpienia” naszej maszyny. Opcja “S1” oznacza wyłączenie jedynie wyświetlania obrazu i zatrzymanie zegara procesora. “S3” informuje o wyłączeniu zasilania wszystkich elementów poza pamięcią RAM i obwodem zasilającym klawiaturę."

Powinieneś ustawić na S3, ja mam tak ustawione i komputer wyłączony zachowuje się tak samo jak przy normalnym wyłączeniu czyli, całkowita cisza, nic w nim nie chodzi,nie świeci, pozatym komputer w tym stanie pobiera tyle samo energii co przy normalnym wyłączeniu ok. 16W

W biosie wszystko jest ok, nic nie było zmieniane… W systemie też wszystko jest ok, nie było nic instalowanego poza tym, że ok miesiąc temu był przywracany obraz partycji głównej programem Samsung Recovery Solution 3…

PS. dzisiaj wcale nie wstał :frowning: czekałem 2 minuty :frowning: