Wychodzi z gier do Windowsa!

Od jakiegoś czasu każda zainstalowana gra na moim komputerze wyłącza się.

Bez żadnego komunikatu wychodzi do Windowsa, i nieraz wyskakuje raportowanie błedów ostatnie tytuły jakie pamiętam, w których spotykałem się z tym problemem to m.in. NFS Underground, Most Wanted, Command & Conquer Generals etc.

Wychodzi z gry losowo - nie ma reguły raz jest to po 5 minutach, raz po 2 godzinach a nieraz mozna grac i grac ale w 90% i tak wywala

Niektóre gry to piraty, niektóre oryginały.

Może zbyt ogólnie więc ostatnia gra to NFS Carbon - pirat.

Ale i tak orginalne gry z gazet Fpp czy jakies scigałki itp.

Sterowniki i wszystko aktualne, myslałem ze to od karty graf bo mialem Gf4 mx440 zmienilem pare dni temu na Ati Rad 9550 X edition i dalej to samo. Komp był czyszczony z kurzu a wiec chyba o przegrzewaniu nie ma mowy poza tym obudowa jest otwarta a komp lezy w chłodnym miejscu.

Wydaje mi sie ze to jest wina sprzetu a w systemie robilem juz chyba wszystko. Przypuszczam ze to Pamiec Ram ale nie jestem pewien, czy mozna to jakos sprawdzic prosze tez o jakies inne pomysły.

Więc jaką obecnie posiadasz kartę garficzną ?

Jeżeli ATI RADEON 9550, to zrób tak:

Pobierz i zainstaluj ATI CATALYST 5.8.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/). Możesz również usunąć stary sterownik programem Driver Cleaner.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Ale na GF4 Bylo to samo tez wywalało do Windowsa myslalem ze zmiana karty moze zalatwi ten problem :? i co jest karta Ati teraz a problem dalej ten sam

Tutaj nie chodzi o kartę garficzną, tylko o dobranie odpowiednich sterowników dla danej karty graficznej.

Zrób to, co napisałem w poprzednim poście, jeżeli aktualnie w komputerze masz ATI RADEON 9550.

P.S. ATI Radeon 9550 jest o wiele wydajniejsza od NVIDIA GeForce 4 MX440, więc pozostań przy Radeonie :wink:

No dobra teraz tego troche jest lepiej usunac wszystko czy tylko jakies wybrane elementy w dodaj usuń mam mam tak “Ati control Panel” , Ati display driver (Omega 3.8.442) , Ati hydra vision, Narzedzie software uninastall Untility firmy ATI, i ostatnie Radeon Omega drivers v 4.8.442 setup files and tools , a wiec wszystko wywalic czy cos konkretnie tylko

Az taki ciemny to nie jestem ale nigdy nie mialem Radka i nie wiem co do czego dokladnie jest, mam ja od Soboty, chcialem se zapykac w co nie co a tu to co zawsze czyli w najlepszym momencie grania nagle zaczynam widziec ikonki na pulpicie :shock:

kliknij na to . Pozdro.

:o

Na przyszłość: W przypadku karty graficznej NIGDY nie instaluj sterowników na sterowniki ! Najpierw odinstaluj obecne, a dopiero potem instaluj nowe !

Odinstaluj:

Uruchom ponownie komputer.

Następnie odinstaluj:

Uruchom ponownie komputer.

Zajrzyj do Dodaj/Usuń programy i zobacz, czy nie pozostały jakieś śmieci po sterownikach.

Jeżeli czysto, to zastosuj się do mojego pierwszego posta w tym temacie, czyli: zainstaluj ATI CATALYST 5.8, uruchom ponownie komputer, a następnie zainstaluj DirectX 9.0c.

Jeżeli chodzi o Carbona to mogę tyle napisać, że nie jesteś sam i zwisy do windy podczas gry przytrafiły się już wielu osobom(mi też). Nie wiem tylko jak częste jest takie zachowanie i jak bardzo uniemożliwia Tobie grę , bo u mnie np. wyskakiwało z gry chyba raz na dwa tygodnie i specjalnie się nie przejąłem bo przejście gry zajęło mi kilka dni…Podobno to coś z pamięciami , ale nie wiem ile w tym prawdy bo działo się tak na różnych konfiguracjach.

Instalowałem tylko te Omegi z ich stronki te najnowsze wiec nie wiem dlaczego tak pokazuje chcialem zainstalowac jakies najnowsze stery no ale jak tak to zainstaluje te ATI CATALYST 5.8

Najnowsze sterowniki od ATI nie nadają się dla Twojej karty graficznej. Najnowsze sterowniki przeznaczone są dla najnowszych układów graficznych.

Twoja karta graficzna najlepiej (najwydajniej) będzie pracowała na ATI CATALYST 5.8. Wiem, co piszę :wink:

Narzędzie uninstall Utility od ATI wywala sterowniki od grafiki control panel i inne takie rzeczy .Jak odinstalujesz to wejdź w c:\ i zobacz czy jest tam folder ze sterownikami od ATI -jak jest to usuń go.

W tym folderze znajdują się pliki instalacyje sterowników. Ten folder może tam spokojnie zostać. Nie ma on żadnego wpływu na działanie systemu, bądź karty graficznej. Jego zawartość to po prostu wypakowane pliki instlacyjne.

Jedyne co ten folder robi, to tylko zajmuje miejsce na dysku :wink:

Mam ten sam problem co kolega wyzej, glownie dotyczy on gry Solder Blod of sahara, instalowalem sterowniki od 4.5 - 7.12 i nie ktore stery od omegi, wszytko wykonywalem przy pomocy “clean driver pro” by nie bylo smieci po starych sterownikach,oczywiscie mam najnowsza biblioteke direct 9.0c november ale problem sie powtarza, Robilem testy 3dmark2003(testy przy omegach wypadaly lepsze okolo 3059fps ale jak widzialem inne testy to sa stosunkowo wyzsze o 900fps)

moj sprzet jest nastepujacy:

abit S-7E chipsety intela z rodziny 865pe

1,5 G pamieci

procek intel 2.66 celeron

zasilanie jest nowe ,350

Jesli sa to stery to jakie sa wlasciwe

Jesli to wina sprzetu to prosilbym o testy do podzespolow komputera. Z gory dziekuje za pomoc:>