Wyciąganie klucza Windows XP


(walpi) #1

Mam dysk na którym znajduje się system, którego niestety nie można uruchomić próbowałem już różne metody. Naklejka się zdarła. Wiem, że istnieje sposób na wyciągnięcie klucza z plików. Kiedyś nawet z czymś takim się spotkałem, że podłączam dysk na którym znajduje się nieszczęsny uszkodzony system i na podstawie danego pliku wyciągam klucz. Proszę o radę lub ewentualne linki jak to zrobić.


(model12) #2

Witam.Czy to jest twój dysk z systemem na który masz licencję? Bo cosik mi tu nie pasa!


(Krzysztof Dubas) #3

Masz rację, jest na to sposób.... jakiś czas temu byłem w dokładnie takiej samej sytuacji...

Nie umiem niestety powiedzieć, jaki to był program... nazwy nie pamiętam...

Normalnie po uruchomieniu pokazywał klucz z systemu w którym został uruchomione, ale można było z lini komend wskazać mu plik rejestru z niedziałajacego systemu z jakimiś parametrami i wybierał konkretny klucz...

Powodzenia w odzyskiwaniu...


(Cedar) #4

Pablo79 , ale to tylko dla systemu, który się uruchamia.


(walpi) #5

Dysk nie mój :P. Ale mam pełne uprawnienia do rozwiązania problemu - mam pod opieką różne komputery. Jak system już się psuł, to mówiłem temu komuś żeby sobie wyciągnął klucz, bo na naklejce końcówki kodu nie widać. No ale... jak to u ludzi bywa ciągniemy do końca aż wszystko padnie. No nic poszukam w internecie dalej.

-- Dodane 20.01.2011 (Cz) 22:48 --

Jak to zwykle bywa w moim przypadku - najpierw na dobrych programach zadaję pytanie po czym sam sobie na nie odpowiem. Odpowiem i tym razem dla siebie i dla potomności :wink:. Otóż program ProduKey poradził sobie bez żadnych problemów. Nawet nie myślałem, że będzie to takie proste, ponieważ na wielu forach piszą, że wszystko jest tylko w rejestrze i nie da się odczytać, albo proponują skomplikowane operacje. Owy program poradzi sobie z podłączonym dodatkowym dyskiem z systemem bez problemu.